Jiné priority

Ján Lašák nepojede na mistrovství světa. Mám jiné priority, zdůvodnil

Ján Lašák
Zdroj: Profimedia
Ján Lašák
Jakub Martinovský
Jakub Martinovský
30.4. 2021 12:21
Téma:

Ján Lašák na mistrovství světa se slovenským týmem neodcestuje. Dvojnásobný mistr nejvyšší české hokejové soutěže ukončil svoji kariéru před čtyřmi lety a nyní se věnuje trénování brankářů národního týmu Slovenska. Jako důvod uvedl, že se v té době bude radši věnovat kempům pro výchovu talentovaných brankářů. Místo něj odcestuje do Rigy Peter Kosa.

Slovenský tým už je skoro kompletní. Z 27 nominovaných chybí pouze obránci Martin Gernát a Mislav Rosandič, kteří se k týmu připojí v pondělí. Následující dva přípravné zápasy proti Rakousku však budou bez trenéra brankářů, Jána Lašáka, který se nezúčastní ani samotného turnaje.

 

Vítěz české ligy s Libercem a Pardubicemi to okomentoval tím, že má pro své rozhodnutí dva důvody. „Tohoto mistrovství světa se nezúčastním. Mám pro to dva důvody. Jeden je soukromý a u druhého jsem si určil priority. Naši kluci z projektu Výchova talentovaných brankářů neměli celou sezonu žádné kempy, tak jsem si řekl, že se jim pokusím nějaký zorganizovat nyní. Nemohl bych být na obou místech současně, to se prostě nedá. Řekl jsem si, že ten projekt je pro mě nejlepší volba. Je to způsobené i tím, co prožívám v soukromém životě. Místo mě pojede na mistrovství světa Peter Kosa. To je podle mě špičková náhrada,“ okomentoval Lašák své rozhodnutí.

 

Trenér slovenské hokejové reprezentace Craig Ramsy měl pro Lašákova slova pochopení. „Je to škoda, že tu s námi není, ale respektujeme jeho rozhodnutí. Musí udělat, co je nejlepší pro něj a jeho rodinu. Přeji mu jen to dobré a doufám, že vše půjde tak, jak chce,“ nechal se slyšet Kanaďan.

 

V NHL si Ján Lašák zachytal v šesti duelech. Víc příležitostí nedostal. Třeba by v brance také čaroval jako v tomto případě Georgijev z Rangers:

VOYO

Sledujte Nova Sport ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Tampa Bay Lightning - Dallas Stars

   01:05 03:45
   03:45

   Jan Rutta - vítěz Stanley Cupu 2020

   04:05

   NHL: Vegas Golden Knights - St. Louis Blues

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Tampa Bay Lightning - Dallas Stars

   11:00

   Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Bellator 258: Archuleta vs. Pettis

   00:00 06:00
   09:00

   Premier League Darts 2021

   11:30

   Sportovní originály - 180 s Chrisem Dobeym

   12:00

   Magazín NBA Action (20)

   12:25

   Ligue 1 Preview (36)

   12:55

   Fotbal: FC Nantes - Girondins Bordeaux

Celý program