Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 28. 10. 2018
MotoGP Velká cena Austrálie

Jakub Kornfeil dojel v Austrálii devátý, Karel Abraham jedenáctý!

Jakub Kornfeil
Zdroj: Profimedia
Jakub Kornfeil

Jakub Kornfeil skončil devátý v kategorii Moto3 ve Velké ceně Austrálie. Karel Abraham vybojoval v MotoGP jedenácté místo, což je jeho nejlepší výsledek v sezoně. Odstoupení už jistého mistra světa Marca Márqueze, jemuž při nárazu poškodil stroj Johann Zarco, využil k triumfu jeho španělský krajan Maverick Viňales.

Kornfeil si v sobotní kvalifikaci vyjel čtvrté místo, ale start se mu nepovedl a v úvodu závodu se propadl až k dvacáté pozici. Nakonec si dojel pro sedm bodů a zůstal osmý v průběžném pořadí MS. Titulu v Moto3 se přiblížil dnes pátý Jorge Martín, jeho největší rival Marco Bezzecchi totiž závod nedokončil.

 

Viňales se dočkal vítězství po 17 měsících a poprvé od loňské Velké ceny v Le Mans. O měsíc kratší bylo čekání týmu Yamaha, na jehož stroji se naposledy v Assenu radoval z triumfu Valentino Rossi.

 

Závod Moto2 dnes na okruhu na Phillip Islandu ovládl Jihoafričan Brad Binder. Lídr mistrovství světa Francesco Bagnaia z Itálie projel cílem až dvanáctý a promarnil šanci slavit titul. Dva závody před koncem sezony má nicméně náskok 36 bodů na druhého Miguela Oliveiru.

 

Velká cena Malajsie se pojede za týden a finále ve Valencii 18. listopadu.

ČTK TN.cz