nova sport velká cena německa

Jako ryba ve vodě! Kornfeil si dojel pro nejlepší výsledek sezony

Jakub Kornfeil
Zdroj: facebook.com

Český motocyklový závodník Jakub Kornfeil si po včerejším 15. místě z kvalifikace spravil chuť. V nedělním závodě třídy Moto3 se posunul celkem o 11 míst a na Velké ceně Německa dojel na čtvrtém místě!

Mokrá trať, to je prostě jeho. Kornfeil si v dnešním závodě vyjel "bramborovou medaili"  a může se tak těšit z nejlepšího dosavadního výsledku v letošní sezoně.

Jezdec stáje Drive M7 SIC Racing Team sice startoval až z páté řady, ale hned po startu se začal prokousávat startovním polem kupředu.

Ve čtvrtém okruhu už byl v elitní desítce a ve své spanilé jízdě na mokrém Sachsenringu pokračoval. Pravda, pomohlo mu i několik pádů jeho soupeřů, ale Kornfeil nakonec dojel na fantastické čtvrté příčce!

Vítězem se stal teprve sedmnáctiletý mladík Khairul Idham Pawi, který o 11 vteřin porazil Andreu Locatelliho z Itálie.