Jako na zlatém podnose! Palát připravil gól a Tampa srovnala

Tampa Bay Lightning
Zdroj: NHL media
Ondřej Palát (druhý zleva) se blýskl přihrávkou

Série mezi Tampou Bay a New Yorkem Islanders je srovnaná na 1:1. Přispěl k tomu i Ondřej Palát, který přesnou přihrávkou vybídl Johnsona k vedoucí brance. Nerozhodný stav je i po druhém zápase čtvrtfinále mezi Washingtonem a Pittsburghem.

Ta akce začala na konci šesté minuty vlastně ještě na druhé straně kluziště. Dva hokejisté Islanders se tam totiž srazili a pustili domácí do brejku. K puku se dostal Hedman, rozehrál doleva na Ondřeje Paláta a ten milimetrovou přihrávkou naservíroval kotouč Johnsonovi. Ten už si se situací jeden na jednoho proti gólmanu Greissovi poradil mazácky.

Jeden z hrdinů série proti Floridě pak ve dvanácté minutě mírně zaváhal a pustil puk z hole Drouina - 2:0. Islanders se ale dokázali ještě vzpamatovat a zápas notně zdramatizovat. V úvodu šestnácté minuty se trefil Kuljomin.

Zpátky na dva góly se Tampa dostala krátce po polovině utkání. A to i s přispěním štěstí. Přihrávka Johnsona nasměrovala puk k Hedmanovi, ten jej ale netrefil úplně podle svých představ, nicméně touš po teči hostujícího obránce skončil za Greissovými zády. Při newyorské hře bez brankáře pak ještě prázdnou bránu trefil Johnson.

Sérii srovnali i Tučňáci z Pittsburghu. Na gól se ve Washingtonu čekalo až do osmadvacáté minuty a dali ho právě hosté, konkrétně Hagelin, který nepohrdl vybídnutím Bonina zpoza branky.

V pětačtyřicáté minutě propasíroval puk do brány Pittsburghu Johansson, tři a půl minuty před třetí sirénou ale šikovně tečoval Malkinovo nahození před bránu Fehr a Pittsburgh si veze z Washingtonu důležitou výhru.

Už dnes pokračuje i série mezi Dallasem a St. Louis. Druhý zápas můžete sledovat v přímém přenosu od 21:05 na NOVA Sport 1.