Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 28. 12. 2017
fotbal to je gól

Dal gól pražské Spartě a teď ho v Africe zvolili prezidentem!

George Weah
Zdroj: Profimedia

Jako doposud jediný africký fotbalista se může pyšnit Zlatým míčem. Nastupoval za AC Milán, nebo Manchester City. Teď se George Weah, bývalý fotbalista, zvolen prezidentem Libérie!

V roce 1995 se stal Weah jediným Afričanem, který kdy získal Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu roku. Po ukončení úspěšné sportovní kariéry si doplnil středoškolské i vysokoškolské vzdělání a v roce 2014 se stal senátorem.

 

"Od té doby inspiruje tento otec tří dětí davy svými projevy o přesunu ekonomické moci na řadové obyvatele, přičemž čerpá z vlastního skromného původu," uvádí BBC.

 

 

Nyní se z bývalého kanonýra AC Milán stal v pořadí pětadvacátý prezident Libérie. Ve volbách porazil třiasedmdesátiletého Josepha Boakaie, který byl posledních dvanáct let viceprezidentem země.

 

15

GALERIE: Bývalý fotbalista AC Milán se stal prezidentem Libérie

Zdroj: Profimedia

George Weah byl zvolen prezidentem Libérie

Hodnocení:

 

Samotný Weah často musel odpovídat na to, proč se jako bývalý úspěšný fotbalista pokoušel kandidovat na nejvyšší post své rodné země.

 

Moc dobře ho znají i čeští fanoušci. Vždyť v sezoně 1995/1996 se v dresu AC Milán trefil do sítě pražské Sparty během Poháru UEFA:

 

"Copak se někdo ptá, proč na prezidenta kandiduje právník nebo podnikatel? Já jsem přece taky v životě něco dokázal, nastřílel jsem krásné góly. Zanechal jsem stopu.“ zněla často jeho odpověď.

mm TN.cz