video poslední zápasy

Jak zničit fotbal: Baráž v režii sudích, hráči mlčí a bojí se pokut

Petr Ardeleanu
Zdroj: Profimedia
Petr Ardeleanu
Téma:

Poslední zápasy sezony v první ligy vrátily fotbalové fanoušky zpátky na zem. Záchranu slaví Karviná a Příbram, ohlasy z celé republiky po odvetných zápasech ale naznačují dopředu zrežírované výsledky. Důvěra v rozhodčí znovu klesla.

Příbram hraje o záchranu dlouhá léta, ale za posledních 20 let spadla z ligy jen dvakrát. U Litavky to prostě umí. A když bylo letos potřeba, tak pomůže třeba i výkon sudího. O tendenčním rozhodování arbitra Petra Ardeleánu se mluví všude. 


Brno se v podstatě nedostalo k ničemu, jen jedinkrát vystřelilo na bránu. Zajímavé akce končily v zárodku a když bylo potřeba věci pojistit, přišel třeba i otočený faul v poslední minutě. Prostě nebylo třeba, aby Zbrojovka ještě zahrávala trestný kop a nedejbože ohrozila branku.

 


Po utkání přesto byl vidět ze strany hráčů Zbrojovky strach téma rozhodčích otevírat. „Já se o tom popravdě se nechci bavit, protože to by nemělo smysl. Kdybych se rozpovídal, asi bych dostal pokutu a za to mi to nestojí,“ přiznal zkušený útočník Lukáš Magera.


Frustrace z něj ale cítit byla. „Zařekl jsem se, že k rozhodčím nebudu nic říkat, i když jsem to ve druhé půli nevydržel a něco jsme si tam řekli. Já nevím, to musí vidět jiní lidé,“ dodal.Česká liga tak končí smutně, ne-li ostudně a důvěra v rozhodčí opět klesla. Český fotbal po barážových zápasech se zase dostal v důvěře na ještě nižší level, než byl.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   NHL: Montreal Canadiens - New York Rangers

   03:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   04:00

   Laax Open

   04:35

   NHL: San Jose Sharks - New Jersey Devils

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - New York Rangers

 • Nova Sport 2

  • 01:15 02:10

   Ligue 1 Highlights (26)

   02:10

   UFC Reloaded (17)

   02:55

   UFC Reloaded (18)

   04:00

   Snowbike Festival & Tom Evans Profile

   04:25

   NBA – akce měsíce

   04:35

   NBA: Golden State Warriors - Los Angeles Lakers

Celý Program