hokejový tvrďák

Jak zachraňovali Bouwmeestera? Spoluhráč prozradil, jak se mu vede

Jay Bouwmeester s rodinou
Zdroj: Profimedia
Jay Bouwmeester s rodinou
Téma:
NHL

Úterní děsivá chvíle v hokejové NHL, kdy zkolaboval obránce St. Louis Blues Jay Bouwmeester se dál řeší mezi fanoušky, strach je ale nadále i v rodině hokejisty. Postupně vychází najevo podrobnosti okolo incidentu, manažer klubu prozradil, jak hokejistu zachraňovali…

Bouwmeestrova rodina je zatím v nejistotě a samotný Jay dál zůstává v nemocnici. Nikdo zatím netuší, co v úterý zapříčinilo jeho srdeční příhodu. Otec Bouwmeestera nese situaci velmi špatně.


Generální manažer klubu Doug Armstrong svolal ve středu večer tiskovou konferenci do hotelu v Las Vegas. “Jay Bouwmeester si vede velmi dobře, je hospitalizován v nemocnici UCI Irvine Medical Center v Anaheimu a čeká ho řada vyšetření, která určí proč a jak se to stalo,“ řekl Armstrong.


Známého obránce postihla v úterý večer na střídačce během zápasu proti Anaheim Ducks srdeční příhoda. V daný moment vůbec nereagoval. Lékaři museli nakonec použít defibrilátor k jeho oživění. Následně byl rychle převezen do nemocnice.


Hrozivé situaci po celou dobu přihlížel otec Dan Bouwmeester. “Pro Jayova otce to bylo hodně těžké. Naopak pro Devon je dobře, že tu je někdo z jejich blízkých a není na to sama,“ dodal k přítomnosti hokejistovy manželky Armstrong.


Devon Cunninghamová pracuje jako zdravotní sestra. Společně s manželem Jayem Bouwmeesterem se vyhýbají sociálním sítím, mají velmi spokojené manželství a vychovávají tři dcery. Ona na utkání nebyla. O Jayově kolapsu ji telefonicky informoval právě Armstrong.


Na tiskové konferenci promluvil také kapitán Blues Alex Pietrangelo. “Ještě včera jsme Jaye navštívili v nemocnici. Je v dobrých rukou a včera měl už i dobrou náladu, normálně komunikoval, byl to prostě typický Jay,“ vyprávěl o setkání s parťákem z kabiny.


Bezprostředně po Bouwmeestrově přijetí se rozhodlo vedení nemocnice apelovat na prevenci a začalo zveřejňovat články, jak poznat srdeční příhodu a jak posílit svoje srdce. Lidé se mají například vyhnout kouření, jíst zdravě, nezapomínat na čokoládu a nepřejídat se.
 

lsk TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Jorge Lorenzo - Válečník

   01:05 02:30
   02:30

   Michelin Virtual British Grand Prix

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL Classic games: Boston Bruins - Edmonton Oilers

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - HSG Wetzlar

 • Nova Sport 2

  • UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

   01:40 03:45
   09:00

   Premier League Darts 2019

   10:55

   Basketbal: Giannis Antetokounmpo - NEJ akce 2015 - 2020

   11:25

   NBA - Trefy po získání míče 2015 - 2020

   11:50

   Best of Ultra Trail Mont - Blanc

   12:20

   UFC Reloaded (30)

Celý program