rychlobruslení těhotenský doping

Jak vzkřísit Martinu? Inspirovat ji mohou sportovní maminky!

Martina Sáblíková
Zdroj: Profimedia

Rychlobruslařka Martina Sáblíková o víkendu obsadila až páté místo v závodě na 5000 metrů. Trojnásobná olympijská šampionka tak po dlouhých 13 letech chyběla na nejdelší trati na stupních vítězů. Ano, trochu jí trápilo zdraví. Ale i tak, nabízí se otázka, zda by jedenatřietileté sportovkyni nemohla přinést energii jistá inspirace.

Trenér Petr Novák zmínil, že za Martiny slabší výkon mohla náhlá zdravotní indispozice. "Výkon Martiny ovlivnila náhlá zdravotní indispozice, od rána zvracela a nebylo jí vůbec dobře. Na to, v jakém byla stavu, odjela závod suprově," řekl po závodě Novák.
 

K zamyšlení by však stál fakt, že jedenatřicetiletá Martina může mít svá nejlelepší sportovní léta za sebou a tělo by možná potřebovalo nový impuls, který by ji opět vrátil tam, kde ji fanoušci byli zvyklí vídat - tedy na stupně vítězů.

 

Inspirovat by se mohla u dalších sportovkyň světového formátu, které svého času vládly, nebo stále vládnou ve svých disciplínách. Ostatně už kdysi některé studie vědců z východního Německa zjistily, že těhotenství může ze začátku ženské tělo "nakopnout". Termín těhotenský doping se měl dlouho tajit, ale až v posledních letech se objevily další studie, které měly pozitivní efekt potvrdit.

GALERIE: Sportovní maminky, které slavily obrovské úspěchy

1
/
5
Zdroj: Profimedia
Barbora Špotáková se synem


Důkazy však jsou a nemusíme chodit daleko. V roce 2012 na olympiádě v Londýně vybojovala Barbora Špotáková olympijské zlato. Po devíti měsících se v následujícím roce radovala z narození syna Janka!


Jistá paralela by se pak nabízela i u přední české basketbalistky Kateřiny Elhotové. Ta sice svého syna vychovává sama za pomoci rodičů a své sestry. "Rozvíjí mě, že se mohu starat o někoho jiného,“ řekla kdysi v jednom z rozhovorú hráčka USK Praha. Nelze než souhlasit, protože Kateřina patří opět k oporám pražského klubu i reprezentace.
 

Kateřina Neumannová vyhrála na ZOH v Turíně zlatou medaili:

Pozitivní vliv narození potomka do další kariéry potvrzuje i hvězdná americká tenistka Serena Williamsová, nebo legendární běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová. Ostatně dojemnou scénu z olympiády v Turíně, kdy ji ke zlatu přiběhla gratulovat tehdy dcerka Lucinka si vybaví snad každý...

mm TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Los Angeles Kings - Colorado Avalanche

   04:05 06:45
   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   Evropská liga - podzim 2020

   10:05

   Element (431)

   10:15

   Nova Cup - Speciál

   10:25

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

 • Nova Sport 2

  • NBA: Utah Jazz - New Orleans Pelicans

   03:05 05:35
   09:00

   NHL: Ottawa Senators - Winnipeg Jets

   10:45

   Překvapení evropského fotbalu (1)

   11:00

   NBA: Utah Jazz - New Orleans Pelicans

   13:00

   NHL: Los Angeles Kings - Colorado Avalanche

   14:40

   Basketbal: Casademont Zaragoza - Pszczólka Start Lublin

Celý program