rychlobruslení těhotenský doping

Jak vzkřísit Martinu? Inspirovat ji mohou sportovní maminky!

Martina Sáblíková
Zdroj: Profimedia

Rychlobruslařka Martina Sáblíková o víkendu obsadila až páté místo v závodě na 5000 metrů. Trojnásobná olympijská šampionka tak po dlouhých 13 letech chyběla na nejdelší trati na stupních vítězů. Ano, trochu jí trápilo zdraví. Ale i tak, nabízí se otázka, zda by jedenatřietileté sportovkyni nemohla přinést energii jistá inspirace.

Trenér Petr Novák zmínil, že za Martiny slabší výkon mohla náhlá zdravotní indispozice. "Výkon Martiny ovlivnila náhlá zdravotní indispozice, od rána zvracela a nebylo jí vůbec dobře. Na to, v jakém byla stavu, odjela závod suprově," řekl po závodě Novák.
 

K zamyšlení by však stál fakt, že jedenatřicetiletá Martina může mít svá nejlelepší sportovní léta za sebou a tělo by možná potřebovalo nový impuls, který by ji opět vrátil tam, kde ji fanoušci byli zvyklí vídat - tedy na stupně vítězů.

 

Inspirovat by se mohla u dalších sportovkyň světového formátu, které svého času vládly, nebo stále vládnou ve svých disciplínách. Ostatně už kdysi některé studie vědců z východního Německa zjistily, že těhotenství může ze začátku ženské tělo "nakopnout". Termín těhotenský doping se měl dlouho tajit, ale až v posledních letech se objevily další studie, které měly pozitivní efekt potvrdit.

GALERIE: Sportovní maminky, které slavily obrovské úspěchy

1
/
5
Zdroj: Profimedia
Barbora Špotáková se synem


Důkazy však jsou a nemusíme chodit daleko. V roce 2012 na olympiádě v Londýně vybojovala Barbora Špotáková olympijské zlato. Po devíti měsících se v následujícím roce radovala z narození syna Janka!


Jistá paralela by se pak nabízela i u přední české basketbalistky Kateřiny Elhotové. Ta sice svého syna vychovává sama za pomoci rodičů a své sestry. "Rozvíjí mě, že se mohu starat o někoho jiného,“ řekla kdysi v jednom z rozhovorú hráčka USK Praha. Nelze než souhlasit, protože Kateřina patří opět k oporám pražského klubu i reprezentace.
 

Kateřina Neumannová vyhrála na ZOH v Turíně zlatou medaili:

Pozitivní vliv narození potomka do další kariéry potvrzuje i hvězdná americká tenistka Serena Williamsová, nebo legendární běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová. Ostatně dojemnou scénu z olympiády v Turíně, kdy ji ke zlatu přiběhla gratulovat tehdy dcerka Lucinka si vybaví snad každý...

mm TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Michelin Virtual British Grand Prix

   02:30 04:15
   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL Classic games: Boston Bruins - Edmonton Oilers

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - HSG Wetzlar

   14:25

   Element (414)

 • Nova Sport 2

  • Premier League Darts 2019

   09:00 10:55
   10:55

   Basketbal: Giannis Antetokounmpo - NEJ akce 2015 - 2020

   11:25

   NBA - Trefy po získání míče 2015 - 2020

   11:50

   Best of Ultra Trail Mont - Blanc

   12:20

   UFC Reloaded (30)

   13:00

   NBA Classic Games: Baltimore Bullets - Milwaukee Bucks

Celý program