gólman střelcem

Jak si Kolář splnil sen? Celá střídačka ho hnala na puntík, bál se posměchu

Ondřej Kolář
Zdroj: Profimedia
Brankář Slavie Ondřej Kolář.
Richard Wagner
Richard Wagner
30.8. 2020 12:55
Téma:

V sobotním zápase české nejvyšší soutěže si brankář mistrovské Slavie Ondřej Kolář připsal gól, když v nastaveném čase korunoval triumf nad Příbramí proměněnou penaltou. Své pocity pak svěřil v pozápasovém ohlasu pro Slavia TV.

Když hlavní rozhodčí ve třetí minutě nastavení pískl penaltu pro sešívané, očekávalo se, že ji půjde kopnout střídající kanonýr Petar Musa. Místo toho ale přesprintoval celé hřiště slávistický brankář.

 

"Přenechat mi míč na penaltě bylo od něj neskutečné gesto. Samozřejmě mě to částečně mrzí, protože vím, že Petar bude jako posledně bojovat o krále střelců. Sebral jsem mu gól. Velmi si vážím, že to pro mě udělal. Dát gól bylo vždy mým snem a ten jsem si teď splnil," popisovala po zápase opora slávistické svatyně pro Slavia TV.

 

 

Před ním skórovalo v lize jen šest brankářů, mezi nimi i současný trenér gólmanů Slavie Radek Černý. "Vždycky mě hecoval, že jediné, co mi chybí, je dát gól. Povedlo se," řekl Kolář.

 

 

"Před zápasem jsem se bavil s Nicem, že pokud by byla penalta za rozhodnutého stavu, mohl bych si ji jít kopnout. Když ta situace přišla, podíval jsem se na lavičku a ta celá křičela, ať běžím. Tak jsem neváhal a hned se rozběhl," vysvětlil, kde se vzal nápad na to, že se stane penaltovým exekutorem.

 

 

Mnohým fanouškům se před gólovým momentem vybavila scéna ze seriálu Okresní přebor, kde brankář Houslic Karel Ženíšek pokutový kop zahodí. "Nervózní jsem byl. Kdybych penaltu nedal, tak se na mě sesypou posměšky. Věřil jsem ale, že ji dám. Čekal jsem na pohyb gólmana, a když jsem viděl, že jde na jednu stranu, poslal jsem míč na druhou," popsal situaci těsně před gólem.

 

 

25letý rodák z Liberce se kromě spoluhráčovi Musovi omluvil i svému soupeř. "Ačkoliv to nevypadá asi nejlépe, rozhodně v tom není žádná neúcta. Dát si gól bylo vždy mým snem, který mi naši trenéři umožnili si splnit," řekl pokorně.

 

 

Mezi českými brankáři vládne gólovým statistikám populární Zdeněk Jánoš, který má tři ligové branky. Tu první vstřelil také ve Slavii, zbylé dvě přidal v Jablonci a shodou okolností v jedné sezóně a pokaždé proti soupeři z jeho rodného Uherského Hradiště.

 

Trefil se dále již zmíněný Radek Černý, hned dva gólmani se prosadili v dresu Bohemians – Zdeněk Zlámal, který jako jediný vstřelil gól ze hry, když za stavu 1:2 srovnal hlavičkou v nastavení a dlouholetá ikona klokanů Radek Sňozík. Svého kanonýra má i Sparta, penaltu proměnil Petr Kouba.

 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Tampa Bay Lightning - New York Islanders

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Házená: TSV GWD Minden - THW Kiel

   12:30

   FIA Karting Championship 2021 (2)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Sporting Kansas City - Austin FC

   09:00 10:45
   10:45

   Kolo pro život - Orlík

   11:00

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou

   12:00

   Parkurová Global Champions - Valkenswaard Sestřih z průběhu 4. mítinku světové série v parkurovém skákání z Valkenswaardu

   13:00

   Tipsport Premier League 2021

   15:30

   Sportovní originály - 180 s Williamem O’Connorem Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

Celý program