přestupové tahanice

Jak se pekl přestup Wernera? Do jednání se zapojil Čech, Liverpool šetřil

Na přestupu Timo Wernera do Chelsea se podílel Petr Čech
Zdroj: Profimedia/ Twitter / kolážtn.cz
Otava redakční fotka
Marek Otava
Publikováno 8. 6. 2020
Téma:

Jeden z největších přestupů současnosti se zdá být hotový. Německý útočník Timo Werner opustí Lipsko a pravděpodobně zamíří do londýnské Chelsea. Velký transfer za více jak 1,5 miliardy korun se dlouho táhl a neměl jasného vítěze. K úspěchu Blues nakonec výraznou měrou přispěl brankář Petr Čech, naopak Liverpool z finančních důvodů couvl.

Jedno z největších fotbalových zboží současnosti našlo pravděpodobně svůj nový domov. 24letý útočník se bude brzy stěhovat z německého Lipska do anglické Premier League, kde ho doslova ulovila londýnská Chelsea.
 

O přestupu Timo Wernera se spekulovalo v souvislosti hned s několika týmy z Anglie. Velkým zájem měl například Liverpool, ten však nakonec ustoupil z finančních důvodů.
 

„Všechny kluby teď přicházejí o peníze. Jak bychom se pak mohli s hráči bavit o snižování platů a současně utratit za jednoho hráče padesát až šedesát milionů liber,“ okomentoval vysokou sumu za hráče sám trenér Liverpoolu Jürgen Klopp.
 


Naopak podle anglických médií stál za konečným rozhodnutím německého fotbalisty přístup Chelsea, konkrétně pak dvou klubových legend, trenéra Franka Lamparda a Petra Čecha, který má zase na starost sportovní a technický úsek Blues.

 

Oba totiž měli navzdory koronaviru tajně odletět do Německa, aby s Wernerem přestup dotáhli. Při jejich osobním setkání se viděli i s jeho rodinou a bývalý český brankář v jednáních figuroval jako hlavní překladatel.

 

 

Na základě jejich osobitého přístupu se pak Werner měl rozhodnout, že dá přednost před Liverpoolem a Manchesterem United právě Chelsea.


Londýnský klub by za něj má zaplatit zmíněných 60 milionů liber, což dělá v přepočtu téměř 1,8 miliardy korun.
 


 

Paradoxně odchod Timo Wernera, na kterém se velkou měrou podepsal Čech, by mohl pomoct i jeho krajanovi. Patrik Schick totiž v dresu Lipska válí, ale německý klub se nechal slyšet, že nemá peníze na jeho vykoupení z AS Řím. Pokud jim však přistane tahle tučná suma na konto, služby českého útočníka by si mohli pojistit.

 

Jejich první nabídku na odkup Schicka za 20 milionů eur (531 milionů korun) však AS Řím zamítlo. Italský klub si ho totiž původně cenil až na hodnotu 29 milionů eur, díky koronavirové pandemii je však ochoten částku ještě snížit, podle italského deníku Gazzetty dello Sport dokonce až na částku 23 milionů eur.
 

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: New York Islanders - Tampa Bay Lightning

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Eintracht Norderstedt - Bayer Leverkusen

   12:55

   Polední sportovní noviny

   13:00

   1000 mil československých

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Olympique Marseille - AS Saint - Étienne

   09:00 10:45
   10:45

   RunTour - Olomouc

   11:00

   Czech PGA Ropice Golf Trophy

   12:00

   NBA: Boston Celtics - Miami Heat

   14:00

   NHL: New York Islanders - Tampa Bay Lightning

   15:45

   Běhej lesy - Jizerská

Celý program