Hráči v pohybu

Jak rychle zvládne gamer uběhnout 10 kilometrů? Tým uspořádal virtuální výzvu

Zdravý hráč KAPARZO
Zdroj: zdravyhrac.cz
lukas-spacil
Lukáš Spáčil
12.3. 2021 21:28
Téma:

Vrcholový esport už není jen o sezení u počítače a ládování se zmrzlinou ve sklepě svých rodičů, a vlastně ani nikdy nebyl. Přední světoví hráči musí dodržovat životosprávu a pravidelně sportují. Nelichotivý stereotyp chce vyvrátit i domácí tým Inaequalis.

Mnoho lidí nahlíží na esport jako na činnost, kde se jen sedí a kondice není důležitá. Opak je ale pravdou! Esportoví hráči jsou dokonce zdravější než průměrná populace. Kondice může rozhodnout i největší turnaje s milionovými cenami. 

 
Mnohdy totiž turnaje trvají dlouhé hodiny, dokonce i dny a hráč musí být fyzicky připraven na to, aby dokázal udržet míru pozornosti na maximální úrovni. K zdravému pohybu chce své členy vést i herní tým Inaequalis, který sdružuje 851 hráčů.
 
 
 
 
„Kolikrát jsem viděl prohrát lepší hráče, jen kvůli tomu, že byli unavení a již se nedokázali koncentrovat,“  říká předseda spolku Jan „Eldesan“ Pašek.  „Dnes je běžné u hráčů sledovat i jejich fyzickou aktivitu a snažit se pro ně vymýšlet zajímavé a atraktivní způsoby, tak aby sportovali a hýbali se,“ dodává.
 
Kvůli aktuálním covidovým opatřením se členové týmu nemohou fyzicky scházet, a tak pro své členy zorganizovali alespoň virtuální běh „INAE Desítka“. Hráči museli pro splnění výzvy uběhnout deset kilometrů v okolí svého domova a následně na sociálních sítích sdíleli své výsledky. 
 
 
 
 
Nejrychlejší hráč L9 PitH16e zvládl překonat 10 kilometrů za velmi slušných 44 minut. V závěsu za ním skončil Spaghetta, jehož od prvenství dělilo pouhých 17 vteřin. Výsledková tabulka napovídá, že nejrychlejší jsou hráči strategické hry League of Legends.  
 
Na zdraví a pohyb myslí i Česká asociace esportu se svou aktivitou Zdravý hráč. Tento relativně nový projekt představuje iniciativu, která se nutnost zapojení fyzické aktivity do koloběhu života snaží dostat do podvědomí českých hráčů.

 

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Dallas Stars - Florida Panthers

   20:05 23:00
   23:00

   Večerní sportovní noviny

   23:05

   NHL News

   23:20

   Granada CF - Manchester United FC

   01:05

   NHL: Montreal Canadiens - Winnipeg Jets

   03:45

   Nova Cup 2020 - ohlédnutí

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Montpellier HSC - Olympique Marseille

   20:55 23:00
   23:00

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - THW Kiel

   00:30

   Fotbal: SSV Jahn Regensburg - SV Werder Bremen

   02:10

   Racing magazine (1)

   02:35

   NBA: Brooklyn Nets - Los Angeles Lakers

   09:00

   Fotbal: FC Metz - Lille OSC

Celý program