svérázný protest

Jak můžete mluvit o vítězi? Košice na protest vrátily svazu medaile!

Košice vrátily medaili, nesouhlasí s rozhodnutím svazu
Zdroj: Profimedia
Richard Wagner
Richard Wagner
Publikováno 16. 3. 2020
Téma:

Hokejová sezóna na Slovensku je stejně jako v dalších zemích předčasně ukončená. Na rozdíl od jiných lig ale došlo k vyhlášení mistra podle pořadí v tabulce. Košickým patřilo třetí místo, zásilku s medailemi však poslali zpět. S rozhodnutím nesouhlasí.

Na Slovensku skončila sezóna ještě před uzavřením nadstavbové části. Do konce aktuálního ročníku chyběla tři kola. Poté měl přijít vrchol v podobě play-off. To ale zarazila pandemie koronaviru.

 

Kluby se tedy dohodly na předčasném ukončení sezóny. Ligová rada požadavku klubů vyhověla. Košice už tehdy proklamovaly, že by bylo dobré ročník dohrát po pominutí virového nebezpečí. Se stanoviskem ohledně přerušení se ale nakonec vzhledem k situaci smířily.

 

Rada následně svolala zasedání, na kterém rozhodla, že mistrem a držitelem putovního poháru Vladimíra Dzurilly se stane aktuálně vedoucí Banská Bystrica, stříbrné medaile že poputují druhému Slovanu Bratislava a krabička s bronzem má zamířit do Košic, pro než se toto rozhodnutí stalo stejně dráždivým, jako je pro býka rudý hadr.

 

"Jde o bezprecedentní situaci, kterou jsme na Slovensku vyhodnotili jinak, než v ostatních zemích. Jak můžeme v této situaci hovořit o vítězovi!?" čertil se po rozhodnutí Slovenského hokejového svazu košický prezident Július Lang.

 

Ten poukazuje na fakt, že snad ve všech soutěžích (s výjimkou Polska, kde již gradovalo play-off) nebyl vyhlášen mistr. Tím spíš "oceláře" rozlítilo, že se k rozhodnutí dospělo v soutěži, kde ani nebyla dohrána základní část.

 

"Vedení klubu, realizační tým a hráčí klubu HC Košice se jednohlasně shodli na vrácení Vámi zaslaných medailí. Udělení medailí za 3. místo považujeme za nesprávné a neztotožňujeme se s ním stejně jako s vyhodnocením celkového pořadí," píše se v oficiálním prohlášení.

 

Míru ukřivděnosti můžeme chápat. I když Banská Bystrica byla v době ukončení soutěže již jistým vítězem základní části, o 2. - 4. místě plně rozhodnuto nebylo. Podobně se také vyjádřil druhý Slovan Bratislava, který rovněž prohlásil, že stříbrné medaile nechce.

 

Pro srovnání, ve Finsku chybělo dohrát jedno kolo a také nebyl mistrem vyhlášen suverénní lídr tabulky – Kärpät Oulu, v němž působí obránce Jakub Krejčík a útočník Radek Koblížek.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
  • Nova Sport 1

    • NHL: Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets

      09:05 11:00
      11:00

      Ranní sportovní noviny

      11:05

      NHL: New York Islanders - Florida Panthers

      12:50

      Element (419)

      13:00

      Polední sportovní noviny

      13:05

      UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

  • Nova Sport 2

    • NBA: Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets

      09:00 11:05
      11:05

      Monster Energy Supercross Geneva

      11:35

      Coldwater Classic Series 2010 – Documentary

      12:05

      Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

      12:20

      Element (419)

      12:30

      Magazín Evropské ligy (18)

Celý program