nova sport All Star Game

Jágrovo sólo pomohlo k finále, hvězdný večer ale patřil Scottovi

Jaromír Jágr a John Scott
Zdroj: NHL media

Ve velkou šou se proměnil večer věnovaný Utkání hvězd NHL. Diváci viděli mnoho krásných gólů, ale i skvělé výkony brankářů a nechyběla dokonce ani bitka. V dobrém může vzpomínat na zápasy i Jaromír Jágr, který pomohl výběru Atlantické divize do finále. Hvězdou večera se ale stal někdo jiný.

V Nashvillu, městě country muziky, to byla velká zábava, ale i přehlídka skvělého hokeje. Hned v úvodním střetnutí se na ledě objevil i Jaromír Jágr a byl rozhodně vidět. V prvním zápase hraném stejně jako dva následující 3 na 3 na dvacet minut s pauzou na výměnu stran v polovině se čekalo na gól pouhou minutu a postaral se o něj Letang. Hráči Atlantické divize srovnali ve 4. minutě Karlssonem, aby jen o chvíli později vrátil vedení soupeři z divize Metropolitiní Kuzněcov, který v Utkání hvězd nahradil Alexandra Ovečkina.

A pak už přišly chvíle Jaromíra Jágra. Na polovině hřiště jej poslal do brejku Larkin, jenž o den dříve ovládl rychlostní soutěž, český útočník udělal kličku Holtbymu a srovnal na 2:2.

Hned zkraje druhé poloviny prvního zápasu sice poslal výběr Metropolitiní divize opět do vedení Malkin, Ekblad a Subban však skóre otočili a poslali Atlantickou divizi do finále.

Atlantická divize - Metropolitní divize - 4:3

Branky a nahrávky: 4. Karlsson (Larkin), 10. Jágr (Larkin), 13. Ekblad (O'Reilly, Komarov), 16. Subban (Larkin, Bishop) – 2. Letang (Malkin), 5. Kuzněcov (Faulk), 11. Malkin (Saad, Schneider)

Ve střetnutí toho nejlepšího z Centrální a Pacifické divize pak viděli diváci hned patnáct branek. Na první z nich se čekalo jen šestadvacet vteřin a fanoušci domácího Nashvillu mohli začít bouřit, protože jeho autorem byla právě opora Predators James Neal. Ještě více se však popustili uzdu o chvilku později, kdy srovnal John Scott, známý bijec, kterého fanoušci překvapivě zvolili kapitánem jedné z divizí.

Ten se stal miláčkem publika už v předvečer hlavního programu a v šou pokračoval dál. V jednom z mála soubojů poslal k zemi Patricka Kanea, který vzápětí vstřelil gól a hned nato se do sebe se Scottem pustili a předvedli zaplněné aréně bitku, která však neskončila zahozenými rukavicemi, ale přátelským poplácáním dvou kamarádů.

Ve 14. minutě pak navíc Scott znovu skóroval a stal se tak jedním z hlavních strůjců postupu celku Pacifické divize do finále po výsledku 9:6.

Pacifická divize - Centrální divize - 9:6

Branky a nahrávky: 1. Neal (Duchene, Weber), 8. Neal (Duchene, Weber), 10. Kane (Benn, Rinne), 15. Byfuglien (Seguin, Tarasenko), 15. Seguin (Byfuglien, Tarasenko), 19. Josi (Seguin, Neal) – 1. Scott (Burns), 6. Pavelski (Sedin, Perry), 9. Gaudreau (Giordano, Hall), 12. Sedin (Gibson), 14. Scott (Burns), 15. Hall (Gaudreau), 15. Sedin (Perry, Doughty), 18. Hall (Gaudreau, Burns), 19. Doughty (Pavelski)

Vyvrcholení víkendu pak patřilo brankářům. Spoluhráč Jaromíra Jágra z Floridy Roberto Luongo a losangeleský Jonathan Quick zamkli na dlouhé minuty své brány a jako první dokázal jeden ze zámků prolomit až ve čtrnácté minutě Perry, to už ale stál v kleci Atlantické divize Ben Bishop.

Perryho trefa nakonec rozhodla o tom, že milion dolarů pro vítěze All Star Game si mezi sebou rozdělí právě hokejisté Pacifické divize. Zbývalo rozluštit už jen jedinou tajenku – kdo bude nejužitečnějším hráčem zápasu. Sedmnáct tisíc diváků v hale mělo jasno. Možná i jejich hromové skandování jména John Scott pomohlo „nechtěnému“ hokejistovi k vyvrcholení takřka pohádkového příběhu.

Západní konference - Východní konference - 1:0

Branka a nahrávky: 4. Perry (D. Sedin, Burns)