Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

hokej Cesta volná

Jágra si žádný klub NHL nevybral, nejspíš posílí své Kladno

Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia

Pětačtyřicetiletého českého útočníka Jaromíra Jágra z Calgary si ze seznamu volných hráčů žádný jiný klub NHL nevybral. Uvedla to kanadská televizní stanice TSN. Druhý nejproduktivnější hráč historie nejlepší hokejové ligy světa tak pravděpodobně zamíří do prvoligového Kladna, které vlastní. Zástupci Flames se ale zatím k Jágrově budoucnosti oficiálně nevyjádřili.

Jágr, kterého trápila zranění a za Calgary hrál naposledy 31. prosince, by mohl odejít do Kladna podobně jako na farmu. Zatím není jisté, jestli bude mít v takovém případě ještě naději na návrat do NHL, jak se spekulovalo.

Expert TSN Bob McKenzie po zveřejnění zprávy o tom, že si Jágra jiný klub nevybral, uvedl, že by český útočník měl dokončit sezonu v Evropě. Flames ho prý pošlou do Kladna. Před plánovanou transakcí ho kanadský klub musel podle pravidel zařadit na takzvaný waiver list. Jágrův přesun v NHL jinam byl za současných okolností velice nepravděpodobný. Agent Petr Svoboda už předtím zájemce o Jágrovy služby nenašel.


Jágr kvůli absenci v tréninkovém kempu, pozdějšímu startu do sezony a problémům s třísly a kolenem sehrál za Calgary jen 22 utkání a připsal si sedm bodů za gól a šest asistencí. Flames ho 14. ledna zařadili na marodku zpětně k datu jeho posledního utkání.

Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia


Kladenský odchovanec, který 15. února oslaví 46. narozeniny, přišel o naději dorovnat v této sezoně rekord legendárního Gordieho Howea v počtu odehraných zápasů v NHL. Jágr má na kontě 1733 utkání a patří mu třetí místo za Markem Messierem (1756) a Howem (1767).

Na začátku října podepsal Jágr s Calgary roční kontrakt se základním příjmem milion dolarů. Na stejně vysokou částku si mohl přijít na bonusech. Pokud by zamířil do Kladna, musí být zapsán na soupisku nejpozději do středy 31. ledna, kdy v Česku končí přestupní termín.


Kdyby měl v jeho dresu setrvat do konce sezony, potřeboval by odehrát 15 zápasů, aby případně mohl nastupovat i v baráži o extraligu. V takovém případě by musel nastoupit nejpozději v sobotu 3. února v Benátkách nad Jizerou, aby nemusel spoléhat na delší než čtyřzápasové série ve čtvrtfinále a semifinále play off první ligy.

Tn.cz ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:20 18:50

   Rychlá kola (7)

   18:50

   NBA – akce měsíce

   19:00

   World of Freesport Special: Best of Climbing

   19:30

   Cliff Diving World Series - Libanon

   20:45

   RunTour – Liberec

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 17:30 20:05

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   20:05

   World Matchplay Darts 2019

   00:00

   Ambassador’s 2019

   00:10

   Sport Hradec Cup 2019

   00:25

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   02:10

   UFC Now (17)

Celý Program