česká hvězda

Jágr změnil názor na Ovečkina, mluvil i o konci kariéry. Uvidíme ho letos?

Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia
Jaromír Jágr
Richard Wagner
Richard Wagner
Aktualizováno 13:50
24.11. 2020 13:50
Téma:
NHL

Hokejovým fanouškům v NHL hlodá v hlavě myšlenka, zda Alexander Ovečkin překoná letitý rekord Wayna Gretzkého a české zas to, zda jejich miláček Jaromír Jágr pověsí brusle na hřebík či se letos ještě objeví na ledě. Na obě otázky odpověděl 48letý stále aktivní hráč v rozhovoru pro web NHL.com.

V tabulce střelců NHL patří Ovečkinovi 8. místo se 706 brankami, vedoucí Wayne Gretzky jich má 894. Na téměř neotřesitelný rekord má ale podle Jágra, který je v této tabulce třetí, velkou šanci.

 

"Dřív, je to tak šest let zpátky, jsem si myslel, že to Alex nezvládne. Ale od té doby se stal efektivnějším a lepším hráčem než v mládí. Teď pracuje tvrději a pokud bude zdravý a udrží si formu, tak má šanci jej překonat," řekl rodák z Kladna na adresu ruského kanonýra.

 

 

V letošním ročníku zatím Jágr nenastoupil ani k jednomu zápasu. Kariéru však oficiálně neukončil a do důchodu se podle svých slov ještě nechystá.

 

"Tato doba je těžká a nevíme, co nás čeká zítra. Letos jsem netrénoval tak tvrdě, jako v předchozích letech, ale chci si ještě zahrát. Myslím, že by se tak mohlo stát v play-off," řekl.

 

"Chci být hráčem, který týmu pomůže k vítězství. Teď aktuálně v takové formě nejsem, ale určitě chci Kladnu pomoci k návratu do extraligy," vyřkl jasný cíl.

 

 

Aktuální doba, kdy panuje nejistota ohledně toho, zda se v následujícím týdnu soutěž zase nezastaví, je i pro Jágra těžká. "Necítím dostatek motivace, i když vím, že to není můj poslední rok," říká s odkazem na přesunuté Winter Classic ve Špindlerově Mlýnu.

 

"Netroufám si říci, jak dlouho ještě budu hrát. Hokej je čím dál náročnější a myslím, že jsem trochu ztratil elán, když jsem se snažil dokázat, že se mohu stále zlepšovat," všímá si legendární hráč.

 

Jeho Kladno se poprvé po dlouhé koronavirové odmlce vrátí do hry 1. prosince, kdy vycestuje na led do Prostějova.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Arizona Coyotes - San Jose Sharks

   22:05 00:50
   00:50

   Petr Mrázek - český gólman v NHL

   01:05

   NHL: Detroit Red Wings - Carolina Hurricanes

   03:45

   Nejlepší momenty roku 2020 na Nova Sport

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: New Jersey Devils - Boston Bruins

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Angers SCO - Paris Saint - Germain

   20:55 22:55
   22:55

   NBA - akce měsíce

   23:05

   NBA: San Antonio Spurs - Houston Rockets

   01:30

   Rychlá kola (1)

   02:00

   Czech rally 2020 (7)

   02:30

   Florbal: TPS - Oilers

Celý program