nova sport noc v nhl

Jágr vystřelil další výhru, zářil i Mrázek! Ovečkin dal 500. gól

Jaromír Jágr
Zdroj: NHL media

Už na dvanáct zápasů natáhli hokejisté Floridy svou vítěznou sérii. Na Pantery tentokrát nevyzrál Edmonton, který načal už ve 4. minutě Jaromír Jágr. V bráně Detroitu znovu válel Petr Mrázek, jenž přispěl k cenné výhře v Anaheimu. Alex Ovečkin se při vysoké výhře Washingtonu nad Ottawou dočkal 500. Branky v NHL.

Nebylo to od Floridy kdovíjaké útočné představení, po většinu zápasu měl herně navrch Edmonton, ale skvělý Montoya v bráně Panterů pochytal pětadvacet střel a za svá záda pustil puk jen jednou. To už ale Florida vedla 2:0. Vše podstatné se událo v prvním dějství.

Začalo to u Jaromíra Jágra a byla to v jeho podání hokejová lahůdka. Zkušený útočník ještě na vlastní polovině vystihl úmysl jednoho z hráčů Edmontonu, zmocnil se puku a upaloval na gólmana Talbota. Před ním měl i trochu štěstí, když mu puk odskočil z hokejky, ale pro Floridu tak šťastně, že skončil i s Talbotem v bráně. Pro Jágra to byl 737. gól v NHL a jen čtyři trefy mu chybí v historickém pořadí na třetího Bretta Hulla.

Ani ne po čtyřech minutách to bylo 2:0. Znovu v tom měla prsty Jágrova formace, byť borec s číslem 68 na zádech tentokrát přenechal slávu svým mladším parťákům. Barkov zpoza brány předložil puk Huberdauovi a ten prostřelil Talbota podruhé.
Krátce předtím se trefili i hokejisté Edmontonu, ovšem gól pro ofsajd neplatil. V polovině třinácté minuty se už ale dočkali, když korigoval Letesta. Všechny ostatní pokusy Oilers ale už Montoya pochytal.u

Podobně jako gólmanovi Floridy se dařilo i Petru Mrázkovi v kleci Detroitu. Český brankář dostal přednost před Howardem a trenérovi se za důvěru odvděčil třicítkou úspěšných zákroků. Pokořil ho jen ve 14. minutě Perry, jenž vyrovnával na 1:1. Detroit totiž vletěl do utkání jako blesk, když už po šestnácti vteřinách vedl. Vděčit za to může i paní Štěstěně. Tatarovu přihrávku před bránu si totiž obránce Anaheimu srazil do vlastní sítě. Nerozhodný stav vydržel až do 57. minuty, kdy z mezikruží pohotovou střelou rozhodl Sheahan.

Ofenzivní manévry byly k vidění ve Washingtonu, odkud si odvezli sedmigólový náklad ottawští Senátoři. Jejich demolici načal v deváté minutě Williams. Po gólu Oshieho sice Hoffman v úvodu druhé části přiblížil Ottawu na rozdíl jedné branky, pak už ale pálili jen washingtonští hokejisté. O jejich pátou branku se postaral v čase 36:19 Alexandr Ovečkin, který se tak dočkal pětisté trefy v NHL. Zařadil se tak na páté místo mezi hráči, kterým se to povedlo nejrychleji. Rus dosáhl pětistovky v 801. utkání, což jej řadí hned za Wayna Gretzkyho (575), Maria Lemieuxe (605), Mika Bossyho (647) a Bretta Hulla (693). V polovině třetí dvacetiminutovky pak třicetiletý útočník načal šestou stovku, když završoval na 7:1.

Edmonton Oilers - Florida Panthers - 1:2

Branky a nahrávky:  13. Letestu (Korpikoski, Hendricks) – 4. Jágr, 8. Huberdau (Barkov, Campbell)

Anaheim Ducks - Detroit Red Wings - 1:2

Branky a nahrávky: 14. Perry (Getzlaf, Rakell) – 1. Tatar, 57. Sheahan (Larkin)

Washington Capitals - Ottawa Senators - 7:1

Branky a nahrávky: 9. Williams (Burakovsky), 11. Oshie (Kuzněcov, Bäckström), 27. Sill (Chimera, Alzner), 28. Orlov (Schmidt, Bäckström), 37. Ovečkin (Chimera, Burakovsky), 49. Wilson (Chimera, Ness), 50. Ovečkin (Bäckström, Oshie) – 24. Hoffman

Chicago Blackhawks - Colorado Avalanche - 6:3

Branky a nahrávky: 9. Mashinter (Garbutt, Rasmussen), 17. Kane (Panarin, Riemsdyk), 22. Hossa (Hjalmarsson, Toews), 33. Kane (Seabrook, Anisimov), 35. Toews (Shaw, Gustafsson), 39. Hossa (Toews, Shaw) – 26. Duchene (Söderberg, Landeskog), 30. Duchene (Tanguay, MacKinnon), 56. MacKinnon (Duchene, Holden)

Minnesota Wild - New Jersey Devils - 1:2

Branky a nahrávky: 44. Parise (Koivu, Suter) – 42. Henrique, 47. Merrill (Kalinin, Palmieri)

Winnipeg Jets - Buffalo Sabres - 2:4

Branky a nahrávky: 6. Wheeler (Little, Stafford), 21. Perreault (Little, Wheeler) – 2. Reinhart (Larsson, Weber), 15. Reinhart (Ristolainen, Eichel), 45. Foligno (Gionta, McCabe), 60. Reinhart (Kane, O´Reilly)