Aktualizováno 7.5. 2016 10:00
grafika nová smlouva

Jágr si polepší! Kolik si na Floridě vydělá?

Zdroj: TV Nova

Žádný hokejový důchod, žádný návrat do Čech. Jaromír Jágr ještě minimálně rok zůstane za mořem mezi hokejovou elitou. V 44 letech mu Florida nabídla smlouvu na další rok. Navíc oproti běžné praxi - tedy čím starší hráč, tím méně peněz - mu vedení přidalo a vydělat by si mohl až 130 milionů korun.

Jágr, Jágr a zase Jágr. Na Floridě českého veterána milují. On si zase zamiloval Floridu a nehodlá se stěhovat. Není se ani čemu divit. Slunce, pláže, moře a navíc jeho láska Veronika. K tomu přidejte neskutečné výkony na ledě a máte ideální recept na štěstí.


"Je úžasný. Bylo mu 44 let a naprosto ničí všechny v NHL. Jeho prostě musíte zbožňovat," říká jeden z fanoušků Panthers. "Fandím mu už 20 let a pořád je stejně tak dobrý, jako když začínal," přidal další. "Jágr je skvělý! Milujeme ho, je to žijící legenda!" směje se fanynka.

Jaromír Jágr
Zdroj: profimedia.cz Jaromír Jágr


Možná je ještě o něco lepší! V tomto ročníku totiž nasázel více bodů, než ve své první sezoně. Letos navíc lámal Jágr jeden rekord za druhým a Floridu dotáhl až do play off. Nyní přišla zasloužená odměna. Vedení s ním podepsalo smlouvu na další rok, ta navíc popírá všechny zajeté pořádky NHL. Jágr si vydělá víc než před dvaceti lety jako hvězda Pittsburghu. Tehdy nasázel 149 bodů za sezonu.Nejvíc peněz bral ve Washingtonu, přes 300 milionů korun ročně. S věkem jeho plat logicky postupně klesal a po návratu z KHL už to nebyla v uvozovkách žádná sláva. Nyní, ve své 23. sezoně v NHL, kdy mu bude 45 let opět stoupá na ceně. Ale popravdě, není se čemu divit.


Vývoj platu Jágra v NHL
Zdroj: TV Nova Vývoj platu Jágra v NHL


Jistoty se nemění a k těm běžným může přibýt i to, že Jaromír Jágr stále hraje hokej.

pha TN.cz