Hokej Velký talent

Kubík: Tohle jméno si zapamatujte. Jágr si doma vychovává nástupce!

Adam Kubík a Jaromír Jágr

Adam Kubík, že to jméno ještě neznáte? Tak si ho pořádně zapamatujte. Tenhle devatenáctiletý útočník Kladna na sebe strhává velkou pozornost. Teď si ho u Rytířů vychovává sám Jaromír Jágr a podle našich informací o něj jeví zájem extraligové kluby. Aby ne, vždyť v právě probíhající baráži si dovoluje hokejové frajeřinky a doslova září.

Šestý zápas baráže, Kladno hraje v Litvínově vyrovnanou partii a ve třetí třetině je to stále 1:1. Běží čtrnáctá minuta závěrečné dvacetiminutovky a kotouč si bere Adam Kubík. Prosmýkává se za padající obránce a drzou kličkou à la Peter Forsberg dává rozhodující gól (na obrázku níže).

Adam Kubík
Zdroj: ČTK

Vloni, ve svých sedmnácti letech, debutoval v kladenském áčku a uvedl se perfektně. Ihned se o něj po zápasech prali novináři a tomu možná podle jeho slov uškodilo. Hodně se od něj čekalo a byl pod velkým tlakem veřejnosti. A promítlo se to i na slabších herních výkonech v úvodu letošního ročníku, ale teď je tahle deka pryč a Adam Kubík je zpátky a v ještě lepší formě. Podle našich informací o něj má zájem hned několik extraligových klubů.

Adam Kubík
Zdroj: Rytíři Kladno (Josef Poláček) Adam Kubík

V letošní sezoně posbíral Adam Kubík během základní části 26 kanadských bodů za 15 gólů a 11 asistencí, čímž se stal nejproduktivnějším juniorem WSM ligy. V baráž je se třemi góly druhým nejlepším střelcem (za Petrem Strakou, který se trefil čtyřikrát).

Navíc Kubík vládne kanadskému bodování baráže, kde se o první místo dělí s takovou hokejovou personou, kterou je Viktor Hübl.

• 16:00 18:00