hokej Video uvnitř článku

Jágr se zase trefil! Kladno díky němu slaví, Motor jde do trháku

Jaromír Jágr vstřelil gól proti Jihlavě

Hokejisté Kladna vedou v semifinále první ligy nad Jihlavou 2:1 na zápasy. Na výhře 5:1 se podílel gólem i legendární Jaromír Jágr. České Budějovice jsou blízko postupu. Vsetín porazily ve třetím zápase 2:0 a jsou jednu výhru od baráže.

Do zápasu lépe vstoupili hráči Kladna. Už v 10. minutě se po chybě v rozehrávce puku ujal Vampola, nabil na střelu Antonínu Melkovi a ten už se nemýlil. Dukle se podařilo vyrovnat v polovině zápasu. Tomáš Jiránek využil nešťastného odrazu a přihrál před prázdnou bránu Bezúchovi, který měl jednoduchý úkol.

Vyrovnaný stav ale dlouho nevydržel. O tři minuty později se ve skrumáži opět prosadil Melka, který se štěstím protlačil puk za záda Honzíka. V čase 34:33 explodoval stadion v Kladně potřetí. To se trefila legendární 68.

Tomáš Plekanec potáhl puk do rohu, přihrál do kruhu Jágrovi a ten střelou z první propálil vše, co mu stálo v cestě.

Rytíři nepolevili a dál navyšovali svůj náskok. Nejdříve se prosadil Kehlar a poté při trestném střílení ukázkově prostřelil Honzíka Tomáš Plekanec.

Hokejisté Českých Budějovic vedou nad Vsetínem už 3:0. Ve třetím zápase zvítězili těsně 2:0. Na jihu Čech čekali fanoušci na gól až do třetí třetiny. Z kraje závěrečné části využil přesilovou hru Karabáček a Motor už vedení nepustil. Půl minuty před koncem přidal pojistku do prázdné brány Miloslav Čermák. Vsetín nedal Motoru gól ani ve třetím vzájemném zápase.