Jágr s Kladnem padá z extraligy! Rytíři nezvládli zápas s Litvínovem

Jaromír Jágr
Václav Trousil
6.3. 2020 20:14

V pátek večer skončila základní část hokejové extraligy. V posledním 52. kole se bojovalo hlavně o to, kdo sestoupí z extraligy. V přímém souboji porazil Litvínov Kladno 6:2 a tím pádem padá o patro níž středočeský tým. Verva se zachránila.

Severočechy poslal do vedení obránce Moravčík, kterému v patnácté minutě dala obrana Kladna velký prostor a bývalý plzeňský bek nezaváhal. V poslední sekundě úvodní dvacetiminutovky ale srovnal Austin. Jeho gól musel posvětit ještě videorozhodčí, který ale rozhodl, že branka padla ještě před vypršením řádné hrací doby.

Ve druhé třetině opět Verva vedla. Tentokrát přihrávku Pospíšila zužitkoval Hübl, který střelou po ledě překonal brankáře Brízgalu. Kladno ale využilo přesilovou hru a zásluhou O´Donnella platil v polovině duelu znovu vyrovnaný stav.

Čtyři sekundy před koncem druhé třetiny Litvínov využil také přesilovku. Přesně pálil znovu Hübl. Třetí asistenci si připsal Pospíšil, který ve třetí třetině završil svůj parádní výkon i dvěma góly a Verva šla do vedení 5:2. Definitivní tečku výsledku dal Lukeš, jenž přesnou ranou do horního růžku překonal Brízgalu.