Rozhovor s legendou

Nestárnoucí Jágr stále válí. V Kladně jsem ale více manažer a trenér, říká

Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia
Jaromír Jágr
Otava redakční fotka
Marek Otava
6.3. 2021 17:57
Téma:

Kladenské Rytíře dělí už pouze kousek od vítězství v základní části hokejové Chance ligy. První krok musí udělat na ledě nevyzpytatelného Šumperku a bude u toho i hlavní hvězda Jaromír Jágr, která poskytla pro tamní redakci milý rozhovor.

49letý útočník je momentálně ve velice dobré formě a v sestavě Kladna pravidelně boduje. Sám Jágr se ale už více považuje spíše za manažerskou osobu.
 

"Momentálně se v Kladně více považuji za manažera a trenéra než hráče," odpověděl pro hokejový web Draci Šumperk na otázku, zdali se chystá v budoucnu naplno trénovat.

 

Nicméně i jako hokejista na ledě není ve svém pokročilém věku do počtu. Naposledy Jágr zaznamenal dvě asistence proti Sokolovu, a Rytíři tak vedou Chance ligu o bod před druhým Přerovem. Cíl kladenského týmu je tak blízko.
 

"Uvidíme po sobotním zápase (Kladno se utkalo právě se Šumperkem a nakonec zvítězilo 3:2). Pokud vyhrajeme, tak skončíme první, což byl náš cíl. Samozřejmě nikdo nevěděl, jak se bude vyvíjet situace s koronavirem, takže jsme se báli, že by se mohla uzavřít soutěž. Nicméně jsme rádi, že můžeme případně splnit cíl – vyhrát základní část. A pak, když se nic nestane, se připravit na play-off," rozpovídal se Jaromír Jágr na téma letošních cílů. Tím dalším je pak bezpochyby i postup do Tipsport extraligy a sám 49letý hokejista zatím nechce ani pomyslet, co by se stalo, kdyby to Rytířům nevyšlo.

 


"Zatím si to nepřipouštím. Byla by to pro nás samozřejmě těžká situace a sám zatím nevím, jak bych se s ní případně vypořádal a co by bylo případně s klubem. Ale zatím je o tom zbytečné mluvit, všechno je ještě před námi," říká odhodlaně.

 

Zkušený hokejový matador se pak rozpovídal i k situaci ohledně stavu našeho hokeje a zdali má ambice vést český hokej.


"Co se týče mé pozice v českém hokeji, tak tam by byla moje odpověď asi na deset minut. Každopádně si myslím, že to není o jednom člověku. Sám nemůžete nic změnit. Je potřeba, aby ostatní, kteří jsou na toho daného člověka navázaní, věřili a respektovali v to, co on říká. Bohužel momentálně tomu tak v Česku není. Chybí tady osobnost a každý má tak jiný názor. Takže v tomhle případě nevím, jestli je z této situace nějaké východisko a budeme někdy lepší v našem hokeji," přišel Jágr s upřímnou odpovědí.

 

Zdali se kladenský forvard pokusí tuto situaci změnit je ve hvězdách, nicméně momentálně je Jaromír Jágr stále aktivním hráčem a i ve svých 49 letech se na kluzišti rozhodně neztrácí.
 

Jaromír Jágr nedávno promluvil i o zesnulé legendě sportovní žurnalistky Otovi Černém:

 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Tipsport Premier League 2021

   13:05 15:35
   15:35

   Bellator 258: Archuleta vs. Pettis

   18:35

   Kolo pro život - Dobřichovice

   18:45

   NHL News

   19:00

   Odpolední sportovní noviny

   19:05

   Český motorsport 2021 (2)

 • Nova Sport 2

  • World Cup of Pool 2021

   13:00 17:00
   17:00

   Házená: HBW Balingen - Weilstetten - GWD Minden

   18:30

   World Cup of Pool 2021

   22:30

   NBA Triple (8)

   22:40

   NBA: Los Angeles Lakers - New York Knicks

   00:40

   Ligue 1 Highlights (36)

Celý program