Jágr připravil dva góly, Nestrašil vystřelil Carolině bod

Carolina Hurricanes
Zdroj: NHL media
Andrej Nestrašil (vpravo) vystřelil Carolině bod

Jaromír Jágr se zase o kousek přiblížil legendárnímu Gordiemu Howeovi v historické tabulce kanadského bodování NHL. Po dvoubodovém večeru proti St. Louis ztrácí na třetí místo už jen osm bodů. Dařilo se Andreji Nestrašilovi, jenž svým gólem zařídil Carolině proti Pittsburghu prodloužení.

Jágr si v zápase připsal kanadské body s pořadovým číslem 1 841 a 1 842, na body pro tým to však tentokrát nestačilo, byť skóre zápasu mezi Floridou a St. Louis se poprvé měnilo už po pěti minutách po dorážce domácího Mackenzieho. Na dlouhou dobu to však od Panterů bylo vše.

Domácí se naopak nestačili divit produktivitě, kterou předváděli Bluesmani. Velký obrat řídil především Jaden Schwartz, který hrál po zranění kotníku poprvé od 20. října. Hokejisté St. Louis se bez něj museli obejít plných devětačtyřicet zápasů, hned proti Floridě však gólem a asistencí přispěl k tomu, že hosté z nepříznivého stavu do poloviny utkání otočili na 1:4.

V jednatřicáté minutě oživila šance Floridy Jágrova formace. Právě český útočník ve spolupráci s Bjugstadem získal puk, přenechali jej Huberdeauvovi, ten ho posunul na hokejku Aarona Ekblada a čerstvě dvacetiletý hokejista přesně zakončil.

Florida pak dokázala snížit dokonce na rozdíl jediné branky a opět hrál důležitou roli Jaromír Jágr. Zkušený útočník z pravé strany přesným pasem našel Campbella, který přes brankoviště nahrál Huberdeauovi a deset minut před koncem třetí třetiny to bylo 3:4. Naději Panterů na bodový zisk ale už po minutě a půl utnul Steen.

Ačkoliv získal v utkání jen jeden kanadský bod, spokojenější může být Andrej Nestrašil. Jeho Carolina prohrávala na domácím ledě s Pittsburghem od 36. minuty po gólu Kessela. Pět minut před třetí sirénou se ale po vhazování dostal k puku Andrej Nestrašil a přes hostující zadáky propálil gólmana Tučňáků Fleuryho.

V prodloužení pak Carolinu několikrát zachránil jeho protějšek Ward, aby v následných samostatných nájezdech Fleury vychytal Pittsburghu bod navíc. Oba dva skvěle chytající brankáře doplnil ve trojce nejlepších hráčů utkání právě Nestrašil.

Závar před brankou Nashvillu, v němž nechyběl ani Andrej Šustr, vyústil i díky přihrávce českého hokejisty krátce před polovinou zápasu ve vyrovnání na 1:1. Nerozhodný stav pak svítil na ukazateli skóre i po šedesáti minutách, když půlminuty před koncem třetí třetiny na 3:3 vyrovnával Stamkos. V prodloužení pak druhý bod pro Tampu získal Johnson.

Petr Mrázek se tentokrát musel sklonit před uměním svého soupeře v bráně Colorada. Semjon Varlamov pochytal třiačtyřicet střel Detroitu a velkým dílem přispěl k výhře Colorada 2:3 po nájezdech.

Brankových hodů zakonečných domácí výhrou se dočkali diváci v Buffalu. Montreal v sestavě s Plekancem i Fleischmannem se sice ve 4. minutě dostal do vedení, v úvodu druhé části však prohrával už 4:1. Góly Galchenyuka a Andrighetta jej pak dostaly zpátky do boje o body, Sabres si však už vítězství pohlídali. Střelou do prázdné klece jej v poslední minutě pečetil Kane.

Hned pět Čechů se ukázalo na ledě v Arizoně, kam přijeli hokejisté Calgary. Nejvíce vidět byl domácí Martin Hanzal, který na hostujícího gólmana vyslal čtyři střely. Ani jedna se sice neujala, domácí, v jejichž řadách kromě Hanzala nechyběl ani Zbyněk Michálek, však přesto porazili Flames v sestavě s Hudlerem, Frolíkem a Šmídem 4:1.

Florida Panthers - St. Louis Blues - 3:5

Branky a nahrávky: 6. MacKenzie (Thornton), 31. Ekblad (Huberdeau, Jágr), 51. Huberdeau (Campbell, Jágr) – 13. Backes (Parayko), 16. Schwartz (Parayko, Tarasenko), 20. Fabbri (Stastny, Shattenkirk), 28. Tarasenko (Bouwmeester, Schwartz), 53. Steen (Backes, Berglund)

Buffalo Sabres - Montreal Canadiens - 6:4

Branky a nahrávky: 13. Legwand (Deslauriers, Bogosian), 20. Kane (Foligno, O'Reilly), 22. Gorges, 23. Foligno (Varone), 38. Foligno (TS), 60. Kane (O'Reilly) – 4. Andrighetto (Pacioretty, Desharnais), 25. Galchenyuk (Markov, Desharnais), 27. Andrighetto, 40. Galchenyuk (Markov, Subban)

Carolina Hurricanes - Pittsburgh Penguins - 1:2 po samostatných nájezdech

Branky a nahrávky: 55. Nestrašil (Nordström, Liles) – 36. Kessel (Cullen, Hagelin), rozhodující nájezd Letang

New York Rangers - Los Angeles Kings - 4:5 po prodloužení

Branky a nahrávky: 13. Stalberg (Hayes, Lindberg), 28. Stepan, 30. Zuccarello (Kreider, Stepan), 56. Hayes (Zuccarello, Yandle) – 1. Kopitar (Doughty, Lucic), 12. Gáborík (Martinez), 36. Kopitar (Lucic, Brown), 60. Kopitar (Doughty, Carter), 64. Pearson (Martinez, Toffoli)

Detroit Red Wings - Colorado Avalanche - 2:3 po samostatných nájezdech

Branky a nahrávky: 25. Ericsson (Abdelkader, Marčenko), 50. Dacjuk (Abdelkader, Zetterberg) – 10. Duchene (Grigorenko, Söderberg), 46. Comeau (Barrie, Mitchell), rozhodující nájezd Comeau

Tampa Bay Lightning - Nashville Predators - 4:3 po prodloužení

Branky a nahrávky: 29. Brown (Filppula, Šustr), 31. Kučerov (Nestěrov, Bishop), 60. Stamkos (Hedman, Kučerov), 62. Johnson (Hedman, Stamkos) – 10. Fisher (Arvidsson, Ekholm), 45. Neal (Josi, Jackman), 48. Forsberg (Ribeiro, Josi)

Arizona Coyotes - Calgary Flames - 4:1

Branky a nahrávky: 4. Doan (Connauton, Stone), 27. Ekman-Larsson (Stone, Doan), 29. Duclair (Ekman-Larsson), 58. Doan (Boedker, Ekman-Larsson) – 51. Colborne (Brodie, Giordano)