Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 19.2. 2019 05:42
přesně po roce dojmy ze všeho

Jágrův návrat: Přijel vlakem a v nové skořápce! Ví, kde je problém

Zdroj: TN.cz

Tak přece se ho dočkali. Hokejoví fanoušci v Česku už možná ani nedoufali, že legendární Jaromír Jágr ještě někdy za kladenské Rytíře nastoupí a v pondělí v Havířově se tak stalo. Přesně po roce oblékl dres, vyjel na led a bavil diváky. Kladno vyhrálo a sedmačtyřicetiletý borec po zápase prozradil, jak se cítil a co mu dělalo největší problém.

Jágr odehrál přes17 minut, což po tak dlouhé pauze není vůbec malé číslo, ale sám přiznal, že teď potřebuje hlavně zhubnout. "Hlavně potřebuju shodit nějaké kilogramy, protože mám 118 kilo a to se asi těžko dá hrát,“ odpověděl pro Rytíř TV na dotaz, co bylo na návratu asi nejhorší.

Kladno v Havířově vyhrálo po gólech Jakuba Strnada a Ladislava Zikmunda 2:0, takže Jágr se kromě návratu na led mohl těšit i z výhry.

"Po dnešku máme tři zápasy, než začně play off a to bude jiný rachot. Chtěl jsem si hokej po dlouhé době vyzkoušet a není jednoduché sem přijet a získat tři body. Už jen ta cesta...," naznačil Jágr, který má ze zámořské NHL s cestováním nemalé zkušenosti.

 

Právě způsob dopravy, který legendární útočník zvolil, mnohé překvapil. "Jel jsem vlakem. Praha - Havířov. Neskutečné! Sednul jsem si a za tři a tři čtvrtě hodiny jsem byl v Havířově. Vzal jsem si taxíka, za pět minut jsem byl tady. Musím říct, výborné. Byl jsem mile překvapený,“


Pozorní fanoušci si mohli všimnout, že legendární hráč s číslem 68 nastoupil v nové helmě. Právě zastaralý typ helmy, kterou Jágr většinu kariéry používal, byl často skloňován v souvislosti s nedostatečnou bezpečností.

"Ta stará se mi rozbila (zasměje se). A Wayne Gretzkému jsem nevolal, aby mi poslal novou, takže ony už nejsou moc k dostání. Musel jsem tak vzít novou," odpověděl na pozorný dotaz deníku Sport.
 Dlouho odkládaný návrat po pauze způsobené zraněním nenadchl jen fanoušky, ale také spoluhráče Tomáše Plekance, který Jágrovi vysekl poklonu i na svém instagramu.

 

 

"Klobouk dolů před návratem Jardy. Vrátit se po roce je těžký pro dvacetiletýho kluka natožpak pro sedmačtyřicetiletýho chlapa. Těším se na další zápasy a konečně zase před kladenskými fanoušky," napsal Plekanec na sociální síť a přidal společnou fotku ze střídačky.

mm TN.cz