Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 9. 12. 2018
Hokej Zajímaví hosté

Jágr pobláznil fanoušky po celém světě: Přijeli za ním i ze Španělska!

Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia / instagram

Jaromír Jágr je pojem, který znají lidé po celém světě. A to i v zemích, kde je hokej naprosto neznámým sportem. Třeba ve Španělsku, odkud přijel fanoušek až na Kladno, jen aby viděl hokej a českou legendu na vlastní oči. Na zápase s Porubou však nebyl jediným zajímavým cizincem v hledišti.

Za hokejem jezdí do Kladna lidé z celého světa. Nedávno byla na kladenském zimáku výprava z Číny. Před rokem přijeli z Kanady a Ameriky tzv. "Traveling Jagers". Čas od času nechybí v ochozech tradičního klubu ani novináři z ciziny.

 

 

Na sobotní zápas s Porubou zase zašla šestičlenná skupinka kamarádů, kteří se díky studiím poznali v Norsku a teď společně přijeli za českým kamarádem, který jim právě Rytíře představil. "Věděli jsme z vyprávění, že tady bývá dobrá atmosféra. Byla tu a my si to moc užili. Hokej jsme nikdy před tím naživo neviděli, byla to moc hezká zkušenost," řekl Španěl Juan, který si koupil na památku Jágrův dres.

 

 

Mladý student se díky pobytu v České republice dozvěděl, že se i ve Španělsku hraje hokej. Klubů tam je však pomálu. Přesto třiadvacetiletý Juan má povědomí o českých sportovcích. Je totiž ze Sevilly, kde chytá fotbalový gólman Tomáš Vaclík. "Jasně, že ho znám," smál se. Spolu s ním dorazily do Kladna dvě kamarádky z Norska, dvě z Francie a také kamarád z Maďarska.

 

Jágra na ledě se však tento mezinárodní kotel nedočkal. Slavná osmašedesátka nenastoupila ani do 32. kola, jelikož stále není připravena po zdravotní stránce. Chyběl také Tomáš Plekanec a to kvůli extraligovým povinnostem s Brnem. Kladno i tak vyhrálo 3:1.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 20:40 22:45

   Fotbal: Werder Brémy - Bayern Mnichov

   22:45

   NHL News

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

   23:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   01:05

   Natural Track Luge - World Championship

   01:35

   NHL: Washington Capitals - Carolina Hurricanes

 • Nova Sport 2

  • 21:00 23:00

   NBA: Philadelphia 76ers - Brooklyn Nets

   23:00

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   00:45

   Major League Soccer Highlights (8)

   01:15

   Premier League Darts 2019

   09:00

   Fotbal: Werder Brémy - Bayern Mnichov

   10:40

   UFC Unleashed (3)

Celý Program