Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 17. 4. 2018
boj o postup volba čísla 68

Jágr po nocích chodí bruslit. Jde o všechno, nastoupí dnes v baráži?

Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia
Jaromír Jágr

Hokejové Kladno má před sebou tři veledůležité duely baráže o postup do extraligy. Střídačku Rytířů už si nyní nelze představit bez Jaromíra Jágra. Ten společně s Pavlem Paterou tým řídí, ale není vyloučené, že by na rozhodující zápasy ještě nazul brusle…

Po Kladně se povídá, že Jaromír Jágr zase obnovil staré zvyky a po nocích chodí na prázdný zimní stadion bruslit. To je jeho tradiční záležitost, ale také možná předzvěst návratu na led. 


Do ostrého tréninku se zatím Jaromír ještě nezapojil, ale před startem baráže naznačil, že jeho návrat na led vyloučený není. A to i přesto, že by to byla až krajní možnost šance je minimální. „Kdyby se se nám nedařilo a já se cítil dobře, tak bych řekl, že nemáme co ztratit, a zasáhl bych. To je ale až poslední varianta," vysvětloval Jágr na konci března.

Jaromír Jágr v civilu na střídačce Rytířů
Zdroj: ČTK

Nějaký čas už od té chvíle uplynul a Jaromír čím dál více žije s týmem. Už to není tak, jak tomu bylo v průběhu základní části po zranění, ke kterému přišel při střetu s Markem Sikorou, že po úvodních pěti sekundách na ledě jde zpátky do civilu a dívá se na svůj tým třeba z VIP prostor. Teď už je Jágr zase hladovým bojovníkem.


Při pohledu na tabulku se pak nabízí opravdu příležitost, aby zasáhl i do hry. Rytíři v baráži mají problémy se střílením gólů a ty Jaromír vždy uměl minimálně připravovat. Kladno doposud dalo jen 14 branek v 9 zápasech a je v tomto ohledu z týmů, které bojují o extraligu nejhorší.

Jaromír Jágr osamocený na zimním stadionu
Zdroj: Instagram Jaromír Jágr osamocený na zimním stadionu

Publikum by si jistě Jágra na ledě přálo. Kladenští ale návrtatčísla 68 zatím nepotvrdilo. "Dnes určitě nenastoupí.A dál? K tomu nemohu nic říct, protože to nevím," sdělil webu TN.cz mluvčí klubu Vít Heral.

Pokud Jaromír nenaskočí do hry dnes v Karlových Varech, může ale potěšit publikum třeba v pátek v domácím utkání s Jihlavou. "Do přípravy s týmem se Jaromír Jágr ještě nazapojil, trénuje individuálně," dodal mluvčí Kladna.


Poslední zápas baráže se pak uskuteční v neděli, kdy Rytíři pojedou do Litvínova.


A ještě jednu věc je potřeba podotknout. Jágr je zatím je dlužný fanouškům Kladna gól. A kdyby to byla trefa, která pomůže k návratu do extraligy, byl by to zase parádní příběh…

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:05 01:05

   NHL: Vegas Golden Knights - San Jose Sharks

   01:05

   NHL: Carolina Hurricanes - Washington Capitals

   09:00

   Ranní Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Carolina Hurricanes - Washington Capitals

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

 • Nova Sport 2

  • 00:00 01:45

   Valencia CF - Villarreal CF

   01:45

   Sestřih Evropské ligy UEFA (12)

   02:15

   Házená: Füchse Berlín - THW Kiel

   09:00

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   10:45

   Ligue 1 Highlights (33)

   11:40

   UFC Unleashed (3)

Celý Program