Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Hokej Týden hokeje

Jágr, Patera i Smoleňák: Hvězdy budou na Kladně vítat nové hráče!

Jaromír Jágr
Zdroj: Rytíři Kladno

Přemýšlíte, že dáte své dítě na hokej? Ideální příležitostí k tomu je celorepubliková akce, která nese název Týden hokeje a probíhá už několikátým rokem na mnoha stadionech v Česku. V Kladně budou malé hokejisty vítat obrovské hvězdy. Vedle Jaromíra Jágra třeba i vítězové z Nagana Pavel Patera a Libor Procházka. Účast potvrdil také Radek Smoleňák a chybět by neměl ani Jiří Tlustý.

Rady, ale i podpisy, budou rozdávat hokejové osobnosti na kladenském stadionu v pondělí 17. září. Nábor začíná v 17:15 a vedle programu na ledě se účastníci mohou těšit na spoustu dalších zážitků.

 

Kladenský hokej vychoval řadu špičkových hokejistů, na které budou chtít nováčci navázat. Děti své vzory budou moci poznat i osobně. "Patrony této akce budou bývalí i současní hráči předních světových lig. Vedle Jaromíra Jágra dorazí také třeba Pavel Patera, Libor Procházka, Radek Smoleňák a teď jdu volat Jirkovi Tlustému," řekl pro Nova Sport Jan Kregl, současný trenér Kladna a jeden z organizátorů.

 

Radek Smoleňák (uprostřed)
Zdroj: Rytíři Kladno Radek Smoleňák (uprostřed)

 

A jak to bude probíhat? "V prostorech VIP proběhne prezentace, která projekt představuje. Následně se děti zaregistrují, poté si vyzkouší modelový trénink na ledě a na závěr se budou moci vyfotit s hokejovými hvězdami a dostanou od nich podpis," popsal Kregl.

 

Kladno touto akcí chce pomoci svému mládežnickému hokeji, ale myslí i na ostatní.  "V rámci těch osobností na tom budeme asi nejlépe v republice. Chceme, aby to zasáhlo nejen Kladno, ale i další města a český hokej," vysvětlil Kregl. "Všichni hokejisté účast potvrdili okamžitě. Chtějí českému hokeji pomoci a na tom jim záleží, protože jde o dobrou věc," dodal Kregl.

 

 

Ptáte se, pro koho je akce vůbec určena? Zúčastnit se mohou děti ve věku od 4 do 8 let. Rodiče mohou být pochopitelně přitom a sledovat, jak jejich ratolesti dělají na ledě první krůčky. Jedná se o čtvrtý ročník, který za tu dobu přivedl na české stadiony na 16 tisíc dětí.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   11:35

   Ligue 1 Highlights (37)

   12:30

   Major League Soccer Highlights (12)

   13:00

   Polední Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Ragby: Wasps - Harlequins

   10:45

   Element (387)

   11:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   13:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   15:00

   Barcelona Spartan Race

   15:30

   Ultra Pirineu - Trailrunning

Celý Program