nechce očkování

Jágr odmítl pomoci Babišovi s kampaní. Experti důvod neschvalují

Jakub Martinovský
Jakub Martinovský
Aktualizováno 18:02
11.6. 2021 15:12

Jaromír Jágr se odmítl zapojit do vládní kampaně za očkování proti covidu-19. Tuto informaci přinesly v pátek Seznam Zprávy. Údajně to zdůvodňuje tím, že se zatím očkovat nehodlá, protože má v těle dostatek protilátek. Takový argument ale pro epidemiology není dostatečný.

Jaromír Jágr a Andrej Babiš. Takové spojení v minulosti fungovalo, třeba ve spojitosti s firmou zpracovávající drůbež, které slavný hokejista dělal reklamu. S propagací vakcinace ale stále hrající majitel hokejového Kladna odmítá pomoci. 

 

Odborníci však Jágrovy argumenty ohledně protilátek vyvrací. Jejich množství v těle totiž není vůbec důležité. "Někdo mu řekl, že je dobré si vyšetřit protilátky. A že když je má, tak se nemusí očkovat, že je to fajn. Tak to ale není. Ani Česká vakcinologická společnost nedoporučuje žádné vyšetření protilátek proti covidu," řekla v rozhovoru pro Seznam Zprávy náměstkyně ministra zdravotnictví Martina Vašáková.

 

 

Ředitel Odboru komunikace Úřadu vlády Vladimír Vořechovský ale v rozhovoru pro Nova Sport zdůraznil, že se nejedná o žádnou kampaň, která by byla za peníze, ale sportovci očkování podpoří, protože cítí, že to je potřeba. Jaromír Jágr ale neměl být žádnou z hlavních postav kampaně, měl být jedním z mnoha.

 

"Je to například cyklista Roman Kreuziger, hokejisté Hájek a Chytil, basketbalisté Welsch a Zídek. Jsou tam i nějací fotbalisté, florbalisté. Je jich spousty. Komunikujeme spolu a oni graficky nebo textem vyjádří podporu, aby se sport vrátil do normálu a očkování je ta cesta. Střetáváme se s kladným ohlasem, ale samozřejmě to nějaký čas zabere. Vědí, že to je podpora dobré věci," řekl Vořechovský. 

 

"Celá ta kampaň je založena na dobrovolnosti a autenticitě. Třeba i časem, až Jarda Jágr nebude mít protilátek tolik, tak se zapojí a pro ten sport to podpoří," doplnil.

 

 

Sám Jágr se zatím k celé záležitosti odmítl vyjádřit. "S Jaromírem jsem to řešil. Stanovisko k tomu nemá. Pokud by to považoval za nutné, tak se vyjádří prostřednictvím sociálních sítí. Nemůžu potvrdit ani vyvrátit, jestli se chce nechat očkovat, nebo ne. Je to jeho osobní rozhodnutí," řekl pro Nova Sport tiskový mluvčí Kladna Lukáš Jůdl.

 

Zároveň Jůdl potvrdil, že klub nijak neapeluje na hráče, aby se nechali očkovat. "Máme klubové doktory, se kterými se můžou jít poradit. Ale jako klub tomu necháváme volný průběh. Žádnou kampaň ani osvětu nemáme. Z toho, co vnímám, tak to hráči neřeší a není to téma, o kterém by se v kabině bavili."

 

Jak se Jágr nakonec rozhodne, je ve hvězdách. Jeho slovo by ale ve společnosti mohlo rezonovat.

 

Na konci dubna měl Jágr důvod k radosti. S jeho Kladnem postoupil do nejvyšší hokejové soutěže. 

 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: Atlanta United FC - Philadelphia Union

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Vegas Golden Knights - Montreal Canadiens

   12:45

   T - Mobile Česká Enduro Serie - Klínovec

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Mallorca Championships

   09:00 10:40
   10:40

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší zákroky sezony (4)

   10:50

   Kolo pro život - Orlík

   11:00

   NBA: Phoenix Suns - Los Angeles Clippers

   13:00

   Fotbal: New York Red Bulls - Nashville SC

   14:45

   Major League Soccer Highlights (8)

Celý program