Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 16.10. 2015 08:35
kauza nejasnosti kolem dotací

Jágr má problém. Jeho Kladno prošetřuje kriminálka!

Zdroj: TV Nova

Hokejový klub Rytíři Kladno, jehož většinovým vlastníkem je Jaromír Jágr, prověřuje policie. Kriminalisty zajímá hlavně podivné nakládání s milionovými dotacemi od města v uplynulých dvou letech. Na nesrovnalosti v účetnictví už dříve upozorňovala i sama kladenská radnice.

Hokej mají předvádět na ledě, místo toho ho mají v účetnictví. Kladenská radnice, coby menšinový vlastník, dotovala každoročně Rytíře částkou okolo 20 milionů korun. Jenže letos do hokejového klubu poslali radní namísto peněz hloubkovou kontrolu.


Důvodem jsou údajně předražené faktury za zboží od firmy Jágr Team, kterou slavný hokejista ještě do nedávna vlastnil. O prázdninách ale přepsal tuto firmu na svou matku Annu. "Pořád se zpochybňují ceny Jágr Teamu. Zboží bylo do klubu dodáváno naopak za výhodnějších podmínek, za tím si stojím," citoval server iSport.cz Jágr."Klub dosud nebyl nijak kontaktován žádným orgánem činným v trestním řízení,"
zdůraznil mluvčí kladenských Rytířů Vít Heral.


Policisté už přesto účetnictví klubu začali prověřovat. Žádné obvinění však zatím nepadlo. "Policisté prověřují případ údajného neoprávněného poskytování finančních prostředků," uvedla mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová.

Jaromír Jágr na tréninku Kladna
Zdroj: profimedia.cz Jaromír Jágr na tréninku Kladna


Má jít o nesrovnalosti v účetnictví z předchozích dvou let, tedy doby, kdy klub vedl i otec slavné 68 – Jaromír Jágr starší. Kladenské radnici vadí i jeho možný střet zájmů. "Pokud ti někdo vyčítá, že necháš zaměstnance jezdit tankovat k tátovi do Energie naftu levnější o tři koruny, tak to už mi hlava nebere," dodal Jágr.


Nabízí se ale otázka, proč by hokejista, který si během kariéry vydělal přes dvě a půl miliardy korun, podváděl s dotacemi. Je ale možné, že o sporných transakcích nevěděl.
 

TV Nova