novasport noc v nhl

Jágr dal gól číslo 740, Mrázka poprvé v sezoně vyhnali z brány

Jaromír Jágr
Zdroj: NHL media

Jaromír Jágr už je jen jeden přesný zásah od legendárního Bretta Hulla. V noci na pátek dal svůj 740. gól v NHL, Florida ale přesto prohrála se San José po nájezdech 1:2. Nedařilo se gólmanovi Petru Mrázkovi, který poprvé v sezoně střídal.

Chvíli to vypadalo, že Jágr dá dokonce vítězný gól zápasu. Trefil se totiž na začátku poslední třetiny a Panthers skvěle fungovala defenziva. Jenže Sharks dokázali na Floridě po šesti minutách odpovědět. Hosté nakonec odvezli dva body, neboť v nájezdech rozhodl Joe Pavelski.

Petr Mrázek z Detroitu neměl dobrý večer. V Pittsburghu vydržel v brance sice 47 minut, ale led opouštěl za stavu 2:5. Podruhé v řadě dostal 5 gólů a pomalu vytrácí formu z průběhu sezony.

Nevedlo se ani Ondřejovi Pavelcovi, který sice za Winnipeg v Tampe odchytal celé utkání, ale také dostal pět gólů a nakonec inkasoval rozhodující gól v loterii nájezdů od Stevena Stamkose.

Velký zápas odehrál Martin Hanzal, který se gólem a dvěma asistencemi podílel na vítězství Arizony nad Dallasem v poměru 6:3. Za hosty jen korigoval výsledek Aleš Hemský.

NY Islanders - Washington 2:3 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)