Fotbal Fortuna liga

Jablonec zvládl roli favorita. Duklu ale porazil jen těsně

Fotbalisté Jablonce

Jablonečtí fotbalisté ve 28. kole první ligy dokázali otočit průběh utkání s Duklou a po výhře 2:1 si upevnili čtvrté místo pro finálovou nadstavbovou skupinu, navíc neprohráli už pátý zápas v řadě. Pražany poslal do vedení Lukáš Holík, ale po vyloučení hostujícího Mohameda Doumbii severočeskému celku zajistili vítězství Jan Chramosta s Tomášem Hübschmanem

Ve 22. minutě se protáhnul Podaný podél levé postranní čáry a poslal polovysoký centr mezi stopery, u kterého byl první jeho spoluhráč Holík, a hosté na Střelnici nečekaně vedli.

Domácí se znovu vydali na zteč, ale ke skutečné šanci se nemohli dostat. Hosté jim ale sami pomohli. Brankář Rada špatně odhadnul rozehrávku míče, Doumbia pozdě zareagoval a jeho stažení Vatajela mu vyneslo vyloučení.

Jablonec početní převahu stačil zužitkovat ještě před poločasem vyrovnáním. Hovorka z úhlu sice proti Radovi neuspěl, ale vyražený míč se dostal k Chramostovi a ten zaznamenal svůj šestý gól v sezóně.

Rozhodující gól na 2:1 se na Střelnici nebývale oslavoval. Hlavním důvodem byl jeho autor - sedmatřicetiletý Tomáš Hübschman se totiž ve svém 230. duelu české nejvyšší soutěže trefil teprve podruhé, jeho rána z dvaceti metrů prošla až do sítě.