Spartu spasil Karlsson, Plzeň zase VAR. Jablonec otočil duel s Příbramí

David Moberg Karlsson
Aktualizováno 20:32
24.1. 2021 16:13

Nedělní program české nejvyšší fotbalové soutěže nabídl čtyři zápasy. Velké drama se pak odehrálo v Plzni, kde se domácí nemohli dlouho prosadit proti oslabeným Pardubicím, nakonec rozhodl Havel, jehož gól musel posvětit VAR. Nelehké utkání má za sebou také Sparta, kterou zachránil gólem Švéd Karlsson. Jablonec pak potvrdil skvělou formu, když otočil zápas proti Příbrami.

Plzeň se po špatném období nutně potřebovala zvednout, jenže proti Pardubicím to bylo zase dlouhé trápení.

Východočeši sice hráli od 30. minuty v deseti, přesto dokázali zdárně odolávat tlaku domácích. Gól Ondráška pak neplatil kvůli ofsajdu.

Ve druhé půli pak tlak ještě sílil a v 81. minutě už to Plzni klaplo, když branku Milana Havla posvětili rozhodčí u videa. Následně Západočeši ještě zužitkovali rychlý brejk, a nakonec slaví výhru 2:0.

Napínavý byl i duel Sparty proti Mladé Boleslavi. Letenští nepřevedli nikterak přesvědčivý výkon a několikrát museli děkovat brankáři Nitovi.

V 58. minutě pak vstřelil důležitý gól David Moberg Karlsson a rozhodl o výhře Sparty 1:0.

Druhý Jablonec byl proti předposlední Příbrami jasným favoritem, ale zápas to nakonec nebyl nijak jednoznačný. Domácí Jablonec v první půli tlačil, jenže příbramská obrana odolala.

Na začátku druhého poločasu přišla pro Jablonec rána, když Nový využil ojedinělou šanci a dorazil míč pod horní tyč.

Jablonečtí s odpovědí nečekali nijak dlouho o čtyři minuty později srovnal Miloš Kratochvíl, který ztrestal chybu obrany hostů. V 64. minutě Kratochvíl dokonal obrat, když proměnil pokutový kop nařízený po hře rukou a intervenci videorozhodčího.

Severočeši zvítězili 2:1, čímž si na druhém místě vytvořili tříbodový náskok před večerním zápasem Sparty s Mladou Boleslaví.

Třetí výhru v řadě získalo českobudějovické Dynamo. Po gólu Talovierova se z penalty nemýlil Čolič, zatímco teplický Řezníček svou desítku neproměnil. Jihočeši tak doma zvítězili 2:0.

Branky: 58. Karlsson

Jablonec má velmi dobře nakročeno do pohárové Evropy. V té se mu na podzim nezadařilo:

• Fotbal: Angers SCO - RC Lens

14:45 16:30