Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 6.6. 2017 17:07
frajer holýma rukama

Já jsem Millwall! Teroristům se postavil drsný fotbalový fanoušek

Roy Larner se postavil teroristům z London Bridge
Zdroj: Profimedia / facebook
Roy Larner se postavil teroristům z London Bridge

Poslední teroristický útok v britské metropoli mohl mít možná i více obětí, kdyby se okolo London Bridge neprocházel fanoušek fotbalového Milwallu. Právě muž, který se hlásí ke klubu, známému hlavně díky drsným chuligánům, se útočníkům postavil holýma rukama.

Roy Larner si při sobotě zašel do centra na Borough Market na pivo, když tři teroristé vtrhli do hospody, a začali mávat velkými noži. Podle slov samotného Larnera začali zpívat „islám, islám“, a vzápětí se pustili na bezbranné hosty.


Lidé z pubu začali utíkat, někdo to stihl, někdo měl bohužel smůlu. Ale Roye tenhle atak rozhodně vyprovokoval k úplně jiné reakci. Možná pomohlo i pět-šest piv na kuráž, ale každopádně se stal hrdinou.


„Začal jsem na ně křičet, jestli nejsou idioti. Ale vlastně mi to hned došlo," vyprávěl v pondělí večer v televiznímu štábu. „Udělal jsem pár kroků směrem k nim a řekl: Neuhnu vám, já jsem Millwall! Takže na mě logicky začali útočit, ještě víc," dodal.

Atmosféra na stadionu Millwallu
Zdroj: Profimedia Atmosféra na stadionu Millwallu


Jeden z teroristů zřejmě tušili, co slovo Milwall znamená, vždyť měl na sobě dres Arsenalu. A pokud někdy četl o historii fotbalových bitev fanoušků mezi West Hamem a právě Milwallem, musel mít respekt. Každopádně Royovi tahle praxe zřejmě pomohla k tomu, aby si zachránil život. V boji tří mužů s noži proti jemu samotnému přežil, až mu pak v nemocnici museli ošetřit osm řezných a bodných ran. Každopádně jeho vzdor dal čas spoustě lidí, aby mohla utéct do bezpečí.

Atmosféra na stadionu Millwallu
Zdroj: Profimedia Atmosféra na stadionu Millwallu


Roye po útoku odvezli do nemocnice, kde si chirirgové museli dát práci s jeho hlavou, prsty na rukou a hrudníkem. Ale po operaci už Larner rozdával úsměvy a vypadá to, že se rychle zotaví. Od přátel dostal v nemocnici knížku s názvem "Naučit se utíkat."
 

Statečný fanda fotbalového Millwallu už dostal několik pochvalných přezdívek a začalo média mu začala říkat "Lev z London Bridge".

Roy Larner
Zdroj: facebook Roy Larner

Dokonce vznikla i petice na to, aby drsný chlapík dostal jedno z nejvyšších britských vyznamenání - Kříž krále Jiřího za statečnost, které se uděluje civilistům za činy během válečného stavu.„Postavil se útočníkům, sám dostal spoustu bodných ran, ukázal velkou odvahu a obětoval se za ostatní. Měl by dostat uznání za svůj čin," nechal se slyšet svědek útoku a Larnerův kamarád Pal Archie Webber-Brown.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Snímek z londýnského teroristického útoku šokoval svět! Zaměřte se na muže vpravo

MAPA SMRTI: V těchto zemích Evropy je teď největší hrozba terorismu! Mají se Češi bát?

The Sun TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   SSC Neapol - Arsenal FC

 • Nova Sport 2

  • 02:05 04:05

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   04:05

   Natural Track Luge - World Cup (Deutschnofen)

   04:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Kicking Horse)

   05:05

   Fotbal: LA Galaxy - Houston Dynamo

   09:00

   Fotbal: Olympique Lyon - Angers SCO

   10:45

   Magazín NBA Action (29)

Celý Program