Obrovský smutek!

Italský ragbista se psychicky zhroutil, tajfun mu zničil sen

Ragbisté Itálie
Zdroj: Profimedia
Téma:

Mělo to být krásné rozloučení s bohatou kariérou. Italský ragbista Leonardo Ghiraldini moc toužil odehrát svoje poslední utkání proti favoritovi z Nového Zélandu. Nyní však musí na svůj sen zapomenout. Víkendové utkání mezi Itálií a úřadujícím šampionem se z důvodu tajfunu Hagibis neuskuteční.

Rozhodnutí pořadatelů ragbyového mistrovství světa zastihlo čtyřiatřicetiletého hráče zrovna při tréninku. Když zjistil, že se nebude moct se svojí úžasnou kariérou rozloučit na hřišti, psychicky se složil.


Ghiraldini vše směřoval k sobotnímu zápasu proti All Blacks. Dokázal se vyhrabat z těžkého zranění kolene, aby měl šanci zabojovat o nominaci na největší ragbyový turnaj a povedlo se. Poslední zápasy ve skupině však nehrál, nastoupit měl jen do závěru posledního utkání, aby si užil ovace zaplněného stadionu a zápas proti nejlepšímu mančaftu světa.


„Při vašich starostech okolo tajfunu, si vzpomeňte také na Itálii. Ghiraldini byl připraven na dvacet minut zápasu proti Novému Zélandu, aby se rozloučil se svou patnáctiletou kariérou. Měsíce strávil rekonvalescencí a psychicky se zhroutil, když se dozvěděl, že se utkání ruší,“ zveřejnil na svém Twitteru ragbyový žurnalista Nik Simon.

Organizátoři turnaje spolu s ředitelem Alanem Gilpinem zrušili sobotní zápasy na základě předpovědi počasí. Ta signalizovala, že tropická bouře Hagibis mířící k pobřeží Japonska, zasáhne oblast Tokia a Jokohamy, kde svá klání kromě Italů odehrají také Angličané s Francií. Nyní se zápasy hrát nebudou a všechny týmy si rozdělí dva body za remízu.


Italové navíc nebyli proti úřadujícím šampionům úplně bez šance, stále měli možnost hrát o postup do čtvrtfinále, byť proti nejsilnějšímu možnému soupeři. Takhle bez odehraného posledního utkání pojedou domu a Novému Zélandu, který hrál poslední zápas ve skupině před týdnem, spadne hladký postup do klína.


„Určitě s Itálií nezacházíme nespravedlivě. Všechny týmy podepsaly smlouvu o účasti na turnaji a moc dobře věděly o pravidlech. Možných právních kroků se neobáváme,“ reaguje na negativní ohlasy ředitel mistrovství světa Gilpin.

Případnou křivdu však mohou pocítit i Skotové. Pokud direktoriát turnaje zruší i jejich nedělní klání s domácím Japonskem, skončí Skotsko bez boje na třetí nepostupové pozici.


„Rušení zápasů devalvuje výkony všech týmů a hráčů a znehodnocuje celé mistrovství,“ nebral si servítky jeden z ragbyových fanoušků.
 

mao TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:00 01:30

   Rychlá kola (2)

   01:30

   Caro North - Expedition Antarctica

   02:00

   Basketbal: NBA All - Star Game 2020

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 01:05 03:45

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   09:00

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Dijon FCO

   10:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   10:55

   UFC Reloaded (14)

   11:45

   UFC Reloaded (15)

   12:35

   Truck Racing Magazine - Dakar 2020

Celý Program