návrat italského fotbalu

Italský pohár: Ronaldo nedal penaltu, Rebič byl vyloučen za kung-fu kop

Publikováno 12. 6. 2020

Po tříměsíční koronavirové pauze se vrátil fotbal i na italské trávníky. V pohárové odvetě svedl souboj Juventus s AC Milán. První zápas hraný na San Siru skončil remízou 1:1, kterou v nastaveném čase zachránil Ronaldo, tento gól se ukázal býti klíčovým, neboť v odvetě branka nepadla, a do finále tak postoupil Juventus.

Trvalo to dlouhé tři měsíce, ale už i Italové se dočkali návratu svého fotbalu. Na stadion Juventusu sice fanoušci nesměli, ale o gól stejně nepřišli. Pohárová odveta sice gól nepřinesla, ale zajímavé momenty nechyběly.

Po čtvrt hodině hry přišla nejzajímavější minuta celého zápasu. Juventus dostal možnost zahrávání penalty po soupeřově hře rukou ve vápně a k exekuci se postavil Cristiano Ronaldo.

Vyhlášený kanonýr ale zklamal, když svůj pokus poslal pouze do tyče. Míč se dostal z vápna do vzdušného souboje, který Ante Rebič pojal ve stylu kung-fu a svého soupeře kopačkou na hrudník poslal k zemi. Ošklivý zákrok ocenil rozhodčí červeným kartonkem, a tak Milán přišel o svého produktivního střelce a zbytek zápasu musel dohrávat v deseti mužích.

Většinu zápasu byl aktivnější Juventus, ale žádná z jeho hvězd se nemohla prosadit. Na začátku druhé půle se do nadějné hlavičky dostal Hakan Calhangolu z AC, jenže mířil těsně vedle brány.

Nikdo za celých 90 minut branky nedosáhl, a tak se po remíze 0:0 radoval z postupu do finále poháru Juventus. V něm se utká s lepším z dvojice Neapol - Inter Milán. Jejich odveta se bude hrát v sobotu večer, první zápas vyhrála 1:0 Neapol.

• NHL: Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets

09:05 11:00