návrat italského fotbalu

Italský pohár: Ronaldo nedal penaltu, Rebič byl vyloučen za kung-fu kop

Jiří Průša
Jiří Průša
Publikováno 12. 6. 2020
Téma:

Po tříměsíční koronavirové pauze se vrátil fotbal i na italské trávníky. V pohárové odvetě svedl souboj Juventus s AC Milán. První zápas hraný na San Siru skončil remízou 1:1, kterou v nastaveném čase zachránil Ronaldo, tento gól se ukázal býti klíčovým, neboť v odvetě branka nepadla, a do finále tak postoupil Juventus.

Trvalo to dlouhé tři měsíce, ale už i Italové se dočkali návratu svého fotbalu. Na stadion Juventusu sice fanoušci nesměli, ale o gól stejně nepřišli. Pohárová odveta sice gól nepřinesla, ale zajímavé momenty nechyběly.


Po čtvrt hodině hry přišla nejzajímavější minuta celého zápasu. Juventus dostal možnost zahrávání penalty po soupeřově hře rukou ve vápně a k exekuci se postavil Cristiano Ronaldo.


Vyhlášený kanonýr ale zklamal, když svůj pokus poslal pouze do tyče. Míč se dostal z vápna do vzdušného souboje, který Ante Rebič pojal ve stylu kung-fu a svého soupeře kopačkou na hrudník poslal k zemi. Ošklivý zákrok ocenil rozhodčí červeným kartonkem, a tak Milán přišel o svého produktivního střelce a zbytek zápasu musel dohrávat v deseti mužích.


Většinu zápasu byl aktivnější Juventus, ale žádná z jeho hvězd se nemohla prosadit. Na začátku druhé půle se do nadějné hlavičky dostal Hakan Calhangolu z AC, jenže mířil těsně vedle brány.Nikdo za celých 90 minut branky nedosáhl, a tak se po remíze 0:0 radoval z postupu do finále poháru Juventus. V něm se utká s lepším z dvojice Neapol - Inter Milán. Jejich odveta se bude hrát v sobotu večer, první zápas vyhrála 1:0 Neapol.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: New York Islanders - Florida Panthers

   12:50

   Element (419)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

 • Nova Sport 2

  • NBA: Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets

   09:00 11:05
   11:05

   Monster Energy Supercross Geneva

   11:35

   Coldwater Classic Series 2010 – Documentary

   12:05

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   12:20

   Element (419)

   12:30

   Magazín Evropské ligy (18)

Celý program