italský fotbal

Italská Serie A rozjela poslední kolo, Zlatan zahodil penaltu, pak udeřil

Richard Wagner
1.8. 2020 23:00

Nejvyšší italská soutěž uzavírá svůj ročník. Ciro Immobile potvrdil korunu pro krále střelců, Cristiano Ronaldo za Juventus nehrál. Stará dáma oslavila titul porážkou.

V sestavě turínského velkoklubu chyběla jeho největší hvězda, která se zřejmě šetří na Ligu mistrů. Juventus i přes rychlý gól Higuaína prohrál s AS Řím 1:3.

Stejným výsledkem také padlo také Lazio s Neapolí. Římané nechali v základní sestavě Cira Immobileho, který v první půli srovnal a Serii A letos kraluje se 36 brankami.

Znovu se ukázalo, že se Zlatanem v sestavě se milánskému AC prostě daří. Hvězdný Švéd se znovu prosadil, i když mu v první půli gólman Cagliari chytil penaltu, ve driuhém poločase už jeho parádní dělovce neodolal.

Jedinými Čechy, kteří nastoupili v základní sestavě, byli Aleš Matějů a Jaromír Zmrhal. Jejich již jistě sestupující Brescia remizovala se Sampdorií, za kterou na posledních 23 minut naskočil i Jakub Jankto.