stále neporažení

Zlatan znovu řádil! Dvěma góly poslal AC Milán zpátky na vrchol Serie A

Zlatan Ibrahimovič
22.11. 2020 22:47

Nejvyšší italská fotbalová soutěž měla pár hodin nečekaného lídra. Sassuolo v neděli vyhrálo proti Barákově Veroně, udrželo neporazitelnost a dostalo se na první místo soutěže. Večer se ale na první místo vrátilo milánské AC. Zlatan Ibrahimovič potvrdil úžasnou formu a dvakrát skóroval.

Sassuolo v prvních sedmi zápasech čtyřikrát vyhrálo a třikrát remizovalo, a ani v osmém kole nenašlo přemožitele. Tentokráte vyrazilo do Verony, za kterou od začátku nastoupil i Antonín Barák.

Tým českého reprezentanta byl aktivnější, měl mírou převahu v držení míče, častěji střílel, ale Consigliho nepřekonal. To za hosty se prosadili v 42. minutě Boga a v 76. minutě Berardi.

Sassuolo i po osmém kole zůstává neporažené a navíc se dostalo na první místo ligy do večerního zápasu AC Milán s Neapolí. Právě AC může šlo večer zpátky na první místo a je druhým ze tří neporažených celků. Tím třetím je Juventus se čtyřmi výhrami a čtyřmi remízami.

Do základu Sampdorie se nevešel Jakub Jankto, a tak pouze z lavičky sledoval, jak Bologna otáčí zápas ve svůj prospěch. Za stavu 1:2 se v 71. minutě Jankto na hřiště dostal, ale za dobu jeho pobytu na trávníku už gól nepadl, takže Sampdorie prohrála 1:2.

Milán ve večerním šlágru kola zavítal do Neapole a znovu řádil švédský bombarďák Zlatan Ibrahimovič. V 20. minutě poslal AC do vedení a v 54. minutě ho navýšil.

Když domácí dokázali zdramatizovat gólem Mertense, o dvě minuty později oslabil Neapol druhou žlutou kartou Bakayoko. V závěru pak Neapoli chyběl jeden hráč do závěrečného tlaku, a tak v poslední minutě nastavení ještě potvrdil výhru milánského celku Hauge.

Nedělní výsledky Serie A:

Fiorentina - Benevento 0:1 (0:0)
Branka: 52. Improta

AS Řím - Parma 3:0 (3:0)
Branky: 28. Mayoral, 32. a 40. Mchitarjan

Inter Milán - Turín FC 4:2 (0:1)
Branky: 64. Sanchez, 67. Lukaku, 84. Lukaku (pen.), 90. Martinez - 45+2. Zaza, 62. Ansaldi (pen.)

Sampdoria - Bologna 1:2 (1:1)
Branky: 7. Thorsby - 44. Regini (vl.), 52. Orsolini

Verona - Sassuolo 0:2 (0:1)
Branky: 42. Boga, 76. Berardi

Udinese - Janov 1:0 (1:0)
Branka: 34. De Paul

Neapol - AC Milán 1:3 (0:1)
Branky: 63. Mertens - 20. a 54. Ibrahimovič 90+5. Hauge