Publikováno 16. 1. 2017
NHL Večerní zápasy

Islanders vyloupili Boston. Faksa skóroval, ale Dallas prohrál!

Radek Faksa

Další brzké zápasy dnešního programu NHL jsou odehrány. V tom prvním si přijel New York Islanders na půdu Bostonu pro výhru. Hosté se nakonec ze tří bodů radovali celkem bez potíží, nad Bruins totiž vyhráli hladce 4:0. Buffalo si zase drželo od začátku svůj náskok nad Dallasem. Za Stars sice vykřesal naději gólem na 1:2 Radek Faksa, ale Sabres znovu získali dvoubrankové vedení a nakonec vyhráli 4:1.

Boston přivítal na svém ledě New York Islanders a domácí byli jasnými favority. Bruins jsou totiž aktuálně šestí ve Východní konferenci, kdežto hosté poslední. Jenže papírové předpoklady se nepotvrdily. První třetina sice dopadla bezbrankovou remízou, ale druhou dvacetiminutovku ostrované vyhráli jasně 3:0.

Vedení Islanders ještě v závěru pojistil gólem na 4:0 Jason Chimera a za tohoto stavu utkání skončilo. New York tak navázal na předchozí vzájemný duel, který vyhrál 4:2. Za Bruins nastoupil David Pastňák i David Krejčí. Z české dua se zapsal pouze dvouminutovým trestem první jmenovaný.

Napínavější souboj svedlo Buffalo s Dallasem. Za domácí otevřel skóre už po 19. vteřinách Tyler Ennis a na 2:0 zvyšoval v přesilové hře McCabe. Poté však udeřili hosté, konkrétně další české duo – skórující Radek Faksa a jemu nahrávající Jiří Hudler. Jenže to bylo od Stars co do gólů vše.

Za to pak zařádil mladý talent Jack Eichel. V přesilové hře během druhé třetiny navrátil dvougólové vedení svému týmu, ve třetí části pak už jen kosmeticky upravil skóre trefou do prázdné brány na 4:1.

Výsledky zápasů NHL (od 19:00):

Boston – NY Islanders 0:4
Buffalo – Dallas 4:1