neuvěřitelná částka

Inter Milán bojuje o Messiho! Nabízí naprosto nesmyslné peníze

Lionel Messi
Zdroj: Profimedia
Lionel Messi
Jiří Průša
Jiří Průša
Publikováno 31. 7. 2020
Téma:

Lionel Messi je celoživotně spjat s Barcelonou, ale poslední dobou tam nevypadá moc spokojený. Příští rok mu vyprší současná smlouva a když by odešel zadarmo, Inter je prý připraven nabídnout mu čtyřletý kontrakt na necelých 7 miliard korun.

Těžko si představit, že by Barcelona prodala svůj klenot a Messi by zamířil jinam, jenže za rok Argentinci vyprší smlouva a pokud nepodepíše novou, bude moci zdarma odejít, kam bude chtít.


Pokud se opravdu rozhodne pro odchod z Katalánska, je dost možné, že to bude do Interu. Ten je totiž podle Gazzetta dello Sport připraven nabídnout Messimu astronomickou částku 260 milionů eur (6,8 miliardy korun).


Messi by vedle bonusů měl roční příjem 50 milionů eur, čímž by výrazně zastínil celoživotního konkurenta Ronalda, který v Juventusu pobírá "pouze" 31 milionů eur ročně.


Ze strany Interu by byl takto dlouhý kontrakt odvážný krok, vždyť na konci čtvtého roku už by Messimu bylo 38, ale na druhou stranu přivést Messiho je samo o sobě obrovský marketingový tah. Inter by v tu chvíli pravděpodobně zaznamenal rekordní příjmy z prodeje dresů a celý klub by najednou zajímal víc lidí všude po světě.

Messiho odchodu napovídá i jeho nespokojenost s trenérem. Pokud by v Barceloně Quique Setién zůstal, Messi by mohl zamířit jinam. A kdyby opravdu podepsal skoro sedmimiliardovou smlouvu, zajistil by finančně několik dalších generací své rodiny.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Šachtar Doněck - VfL Wolfsburg

   00:15 02:05
   02:05

   Fotbal: Orlando City SC - Minnesota United FC

   04:05

   Monster Energy Supercross Geneva

   04:35

   NHL: Winnipeg Jets - Calgary Flames

   08:55

   Sportovní noviny

   09:00

   MotoGP - VC České republiky (trénink Moto3)

 • Nova Sport 2

  • NHL: St. Louis Blues - Vegas Golden Knights

   00:35 03:05
   03:05

   NBA: Houston Rockets - Los Angeles Lakers

   09:00

   Desert Dash - Ultra MTB Competition

   09:30

   Biggest Peak Project - Mt. Baker & Castelton Tower

   10:00

   TOP Liga ČTS by MONETA

   11:45

   Běhej lesy - Brdy

Celý program