Inspektor v Puklicích: Třaskavé derby, drama až do konce a diváci za plotem!

Náš inspektor jel o víkendu na Jihlavsko. V okresním přeboru se hrálo derby mezi Puklicemi a B týmem Luky. Souboj druhého s třetím měl dramatický závěr. Přímo u hřiště však chyběli diváci. Ti si i tak cestu našli.

Oba týmy se výborně znají,mají dokonce společný tým dorostu. Puklice se potýkají často s nedostatkem hráčů, proto za ně nastupují tři hráči nad 40 let.

"Vždycky jsem skončil a z důvodu nedostatku lidi jsem zase musel začít," vysvětluje puklický Kamil Kružík. "Když se tak na ně dívám,tak co tady budu dělat s těma dorostencema," dodává jeho kolega Dalibor Medvík.

Naopak Luka svůj kádr omladila. "Jsem zastánce mladšího kádru. Aby přišli v dobrý náladě, to je základ," komentuje trenér rezervy Luky Tomáš Jahelka.

Poslední vzájemný zápas vyhrála Luka vysoko 5:1. Před derby nechybělo ani tradiční hecování. "Jsme sousedi, hodněkrát jsme s nimi prohráli, takže jim dneska máme co vracet," připomněl Jahelka.

Pořadatelé zajistili dodržení vládních opatření proti koronaviru a do areálu nepustili nikoho. Místní derby se tak odehralo samozřejmě bez diváků. Fanoušci si našli místo alespoň za plotem.

"Vadí mi to, asi jako každému. Ale bude to možná ještě horší," vyjádřil jeden z fanoušků smutek z toho, že se nemohl na fotbal dívat přímo ze stadionu.

Dlouho se hrálo bez branek, až déšť ve 2. poločase přinesl góly. O osudu zápasu rozhodly červené karty a domácí nebyli spokojení. "Šli jsme do deseti a začali nás přehrávat," zhodnotil puklický kouč František Vondrák. "Prdl to tam, zavěsil. Takový nezasloužený, celý zápas tam hrál prd," smutnil po klání domácí Miroslav Pauser.

V derby nechyběly emoce. Filip Bulant z Luky dal vyrovnávající gól a pak neudržel nervy na uzdě. "Já jsem mu nadavál sprostě, bohužel. Emoce jsou emoce," okomentoval svůj zkrat hostující hříšník. Puklice mohly vést po poločase o tři branky, ale derby nakonec skončilo remízou 1:1.

Návštěva fotbalového inspektora na Jihlavsku se objevila i v Televizních novinách: