netradiční příprava

Do bazénu nemůže! Na olympiádu trénuje v džungli mezi želvami

Indický plavec SP Likith
Zdroj: Profimedia
Indický plavec SP Likith
Jiří Průša
Jiří Průša
Publikováno 30. 4. 2020
Téma:

Sportovci všude po světě se musí potýkat s koronavirovými opatřeními, kvůli kterým nemohou naplno trénovat. Indický plavec SP Lakith se do bázenu nyní nedostane, a tak trénuje ve vodní nádrži na farmě svého trenéra.

Karanténní opatření kvůli COVID-19 platí takřka všude po světě. Uzavřená sportoviště a nemožnost společného tréninku komplikují přípravu většiny sportovců. Jednimi z nejvíce postižených jsou pak plavci, kteří se bez bazénů cítí jako ryby na suchu.


O splnění olympijského limitu se snaží jednadvacetiletý Ind SP Lakith, jenž potřebuje vylepšit své loňské osobní maximum na 100 metrů prsa o dvě sekundy (limit je 59,93 sekund). K dosažení cíle by mu měla pomoct příprava v netradičních podmínkách.Na konci února ho jeho trenér Partha Varanashi přivítal na své farmě, kde plavec může trénovat ve vodní nádrži, jejímž primárním účelem je zavlažování.


"Oblast, ve které se nacházíme je obklopena hustými lesy, takže se dá říct, že jsem uvízl v džungli," uvedl Likith pro Times of India.Jeho nový vodní domov má rozměry 20 x 24 metrů. "Jediný rozdíl oproti bazénu je, že voda není vůbec čistá, plavou v ní ryby a želvy a nejsou tu dráhy," popsal plavec netradiční tréninkové podímnky.


Kromě plavání, trénuje Likith také skatebording a věnuje se i slacklině. Díky těmto aktivitám chce zlepšit svou hbitost a stabilitu. Navíc si jich užívá i proto, že normálně na ně nemá čas.Zásoby jídla prý mají na několik měsíců, no a kdyby šlo do tuhého, zapojí se do obživy i nadějný plavec. "Zatím je to v pohodě, ale kdyby se věci zhoršily, trenér říkal, že bych musel také začít na farmě pracovat," prozradil Likith.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Classic match Ligue 1: Paris Saint - Germain - Stade Brestois

   15:00 16:45
   16:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   17:00

   Off-road Maraton (1)

   17:20

   Filip Řeháček - zimní příprava

   17:30

   Silk Way Rally

   18:00

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • NHL: Vancouver Canucks - Buffalo Sabres

   15:05 16:50
   16:50

   Element (417)

   17:00

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   18:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Detroit Pistons

   20:15

   Basketbal: Blake Griffin - NEJ akce 2015 - 2020

Celý program