netradiční příprava

Do bazénu nemůže! Na olympiádu trénuje v džungli mezi želvami

Indický plavec SP Likith
Zdroj: Profimedia
Indický plavec SP Likith
Jiří Průša
Jiří Průša
Publikováno 30. 4. 2020
Téma:

Sportovci všude po světě se musí potýkat s koronavirovými opatřeními, kvůli kterým nemohou naplno trénovat. Indický plavec SP Lakith se do bázenu nyní nedostane, a tak trénuje ve vodní nádrži na farmě svého trenéra.

Karanténní opatření kvůli COVID-19 platí takřka všude po světě. Uzavřená sportoviště a nemožnost společného tréninku komplikují přípravu většiny sportovců. Jednimi z nejvíce postižených jsou pak plavci, kteří se bez bazénů cítí jako ryby na suchu.


O splnění olympijského limitu se snaží jednadvacetiletý Ind SP Lakith, jenž potřebuje vylepšit své loňské osobní maximum na 100 metrů prsa o dvě sekundy (limit je 59,93 sekund). K dosažení cíle by mu měla pomoct příprava v netradičních podmínkách.Na konci února ho jeho trenér Partha Varanashi přivítal na své farmě, kde plavec může trénovat ve vodní nádrži, jejímž primárním účelem je zavlažování.


"Oblast, ve které se nacházíme je obklopena hustými lesy, takže se dá říct, že jsem uvízl v džungli," uvedl Likith pro Times of India.Jeho nový vodní domov má rozměry 20 x 24 metrů. "Jediný rozdíl oproti bazénu je, že voda není vůbec čistá, plavou v ní ryby a želvy a nejsou tu dráhy," popsal plavec netradiční tréninkové podímnky.


Kromě plavání, trénuje Likith také skatebording a věnuje se i slacklině. Díky těmto aktivitám chce zlepšit svou hbitost a stabilitu. Navíc si jich užívá i proto, že normálně na ně nemá čas.Zásoby jídla prý mají na několik měsíců, no a kdyby šlo do tuhého, zapojí se do obživy i nadějný plavec. "Zatím je to v pohodě, ale kdyby se věci zhoršily, trenér říkal, že bych musel také začít na farmě pracovat," prozradil Likith.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MotoGP - VC Katalánska (trénink Moto2)

   10:55 11:40
   11:40

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   11:55

   Off-road Maraton (2)

   12:15

   MČR v Gran Turismo Sport (4)

   12:25

   MČR v Gran Turismo Sport (5)

   12:35

   MotoGP - VC Katalánska (kvalifikace Moto3)

 • Nova Sport 2

  • UFC Countdown: Adesanya vs. Costa

   10:45 11:35
   11:35

   Inside the Octagon: Adesanya vs. Costa

   12:00

   UFC Reloaded (63)

   12:40

   Magazín NBA Action (32)

   13:05

   NBA: Boston Celtics - Miami Heat

   15:05

   ALTEPRO Trophy by EXTEC 2020

Celý program