Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 8. 1. 2019
liga mistrů už jde o hodně

Indiáni proti sobě: Plzeň čeká v Lize mistrů švédský lídr!

Indiáni z Plzně a Frolunda Indians
Zdroj: Profimedia
Indiáni z Plzně a Frolunda Indians

Když plzeňští indiáni nastoupí na led, ve většině případů jsou jedinými indiány, kteří se prohání po kluzišti. Tentokrát to ale bude jiné. Proti sobě nastoupí dva týmy indiánů v hokejové Lize mistrů. A hned půjde o soboj o finále.

Hokejisté Plzně mají svého maskota pouze v logu, zato jejich dnešní soupeř se k indiánům hlásí i ve svém názvu - Frölunda Indians. Tým, který vévodí švédské lize.


"Ve švédské lize se jim daří a jsou první. Poradili si s Kometou a víme, jak je Kometa silná. Stoprocentně to nebude nic jednoduchého. Myslím, že to bude tým zhruba jako Skelleftea a určitě budou hrát dobře s pukem. Na Skellefteu jsme měli nějaký plán, teď s Frölundou bude podobný. My musíme obstát hlavně v bruslení," uvedl trenér plzeňských Indiánů Čihák.


Indiáni ze švédského týmu si tedy poradili s českým mistrem z Brna, ale přesto vědí, že jejich další soupeř z Česka bude náročným sokem: "Bude to pro nás opravdová výzva, protože nastoupíme proti velice dobrému týmu, který Plzeň má. K jejich síle máme pochopitelně respekt, nicméně nejdůležitější bude hra, kterou budeme předvádět my. Pokaždé chceme vyhrát. A když si vzpomeneme na naše dva předchozí tituly v LM, jsou pro nás inspirací. O to víc, když jsme znovu tak blízko finále," podotkl útočník švédského celku Joel Lundqvist.


Právě probíhající ročník Ligy mistrů je v pořadí již pátý. Frölunda Indians se dostala do finále už třikrát, z toho dvakrát dokázala soutěž zcela ovládnout.

 

jkr TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: St. Louis Blues - Winnipeg Jets

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   12:55

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Vallnord - Arcalis)

   13:25

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: EA Guingamp - Olympique Marseille

   10:45

   Ligue 1 Preview (33)

   11:15

   Fotbal: LA Galaxy - Houston Dynamo

   12:55

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

   14:55

   Fotbal: Toulouse FC - Lille OSC

   16:55

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

Celý Program