Publikováno 25. 7. 2018
NHL Hokejová legenda

Iginla ukončil hokejovou kariéru: Hvězda NHL, rváč i velký srdcař!

Jarome Iginla
Zdroj: Profimedia
Jarome Iginla

Legendární útočník z NHL Jarome Iginla ukončil hráčskou kariéru. Oficiálně to oznámil dnes, i když už v uplynulé sezoně nikde nehrál. Dvojnásobný olympijský vítěz i mistr světa proslul svou tvrdou hrou, ale i velkou oddaností ke sportu, díky čemuž vedl dlouhých devět let Calgary Flames jako kapitán.

Formálně ukončí kariéru až v pondělí, ale novinářům to oznámil dnes. Není to však žádné překvapení. Jarome Iginla odehrál naposledy sezonu 2016/2017 a následující ročník už nikde nepůsobil. Brusle věsí na hřebík v 41 letech.

 


Jeho bohatá kariéra byla spojena zejména s týmem Calgary Flames, za který hrál 16 sezon (z 20 v NHL) a 9 z nich nosil na hrudi kapitánské céčko. Mimo tento kanadský klub si zahrál i za Pittsburgh, Boston, Colorado a naposledy za Los Angeles.


A Iginlovy statistiky? 1554 zápasů v NHL s bilancí rovných 1300 bodů (625 gólů a 675 asistencí). Vedle toho, že kanadský bojovník rozhodoval zápasy, nebál se ani sundat rukavice a porvat se. O jeho tvrdé hře hovoří i 1040 trestných minut v nejlepší hokejové soutěži světa.

 


Iginlovi se dařilo i na mezinárodní scéně. S týmem Kanady vyhrál dvakrát olympiádu a jednou mistrovství světa. Ve své sbírce má také několik individuálních trofejí – mimo jiné i Art Ross Trophy za nejproduktivnějšího hráče sezony v NHL (sezona 2001/02 – 96 bodů).

lju TN.cz