Fotbalisté AC Milán slaví postup
Skok Aleš
Aleš Skok
30.1. 2021 23:15

Italská Serie A pokračovala v sobotu dalšími třemi zápasy. V tom prvním uspěl AC Milán na hřišti Bologni 2:1 a upevnil si vedoucí pozici. Uspěl i Juventus na hřišti na hřišti Sampdorie a Inter doma s Beneventem.

První branka zápasu mezi Bolognou a milánským AC přišla ve 26. minutě. Po faulu Dijkse byl nařízen pokutový kop, ke kterému se postavil Zlatan Ibrahiimovič.

Ten ji sice neproměnil, když Skorupski vystihl směr, ale míč doběhl Chorvat Ante Rebič a placírkou poslal míč na zadní tyč. Domácí mohli v závěru poločasu srovnat, ale Donnarumma předvedl vynikající zákrok proti Domínguezovi.

Rossoneri se do dvoubrankového vedení dostali v 55. minutě, když jim byla odpískaná další penalta. Tu tentokrát v pohodě proměnil Franck Kessié. Bologna snížila v poslední desetiminutovce zásluhou Andrey Poliho. To ale bylo vše a AC tak zvítězilo 2:1 a nadále se drží v čele tabulky.

Stará dáma se k vátězství proti Sampdorii vydala ve 20. minutě, kdy se po skvělé přihrávce Moraty prosadil Federico Chiesa. V tu chvíli se hosté trošku zatáhli a domácí byli aktivnější. Nicméně v nastavení dal definitivní tečku Aaron Ramsey. Za Janov se dostal na hřiště v 81. minutě Jakub Jankto.

Inter si na domácím hřišti s naprostým přehledem poradil s Beneventem. To si v prvním poločase vstřelilo vlastní branku, konkrétně Improta. Ve druých 45 minutách se ale Milánští prosadili hned třikrát, z toho dvakrát Romelu Lukaku.

Sobotní výsledky Serie A:

Bologna FC - AC Milán 1:2 (0:1)
Branky: 81. A. Poli – 26. Rebić, 55. Kessié (pen.)

UC Sampdoria - Juventus FC 0:2 (0:1)
Branky: 20. Chiesa, 90+1. Ramsey.

Inter Milán - Benevento Calcio 4:0 (1:0)
Branky: 7. Improta (vla.), 57. Lautaro Martínez, 67. R. Lukaku, 78. R. Lukaku.

Podívejte se, jak ve včerejším zápase Turínu s Fiorentinou sestřelil Milenkovič svého soupeře: