Nevede si dobře

I ve Spartě byl na tom líp! Stramaccionimu se nedaří ani v Íránu

Andrea Stramaccioni
Zdroj: Profimedia
Tento tah hrubě nevyšel. Italský kouč Andrea Stramaccioni si cestu k letenským fanouškům nenašel. Jeho rozšafné nákupy zahraničních hráčů stály Spartu nemálo peněz a diváci při vyslovení jeho jména doslova rudnou v obličeji.
Téma:

Někteří fanoušci Sparty mu stále nemohou přijít na jméno. Příznivci ostatních klubů si z Letenských utahovali, že je trénuje zrovna on. Fotbalový trenér Andrea Stramaccioni to neměl v Praze lehké. Nutno ale dodat, že si za to mohl z velké míry sám svými vyjádřeními na tiskových konferencích. Italský kouč vede od června íránský tým FC Esteghlal a jak jsme spočítali, za prvních osm kol nejvyšší ligy, získal ještě méně bodů než se Spartou.

Stramaccioniho působení na Letně se dá označit za propadák. Podobně jako v Panathinaikosu Atény. Pokaždé italský kouč lpěl na drahých posilách a v případě řeckého klubu to málem vedlo až k finančnímu krachu.

Podobně postupoval i u íránského angažmá. Jenže vytipovaní hráči mu z různých důvodů nepřišli. Ať už kvůli vízům nebo se hráčům nechtělo stěhovat z Evropy, jelikož Stramaccioni toužil hlavně po Italech.

A tak italský štramák musí hrát s tím, co má. A začátek mu hrubě nevyšel. Na první výhru čekal až do šestého kola. Do té doby dvě prohry a tři remízy. Velká bída. Takhle dlouho na výhru nečekal Stramaccioni ani ve Spartě či v Panathinaikosu.
 

Zatím je v íránské lize odehráno osm kol. A zdá se, že Esteghlal konečně zabral. Od šestého kola jen vyhrává. V pátek zvítězil potřetí v řadě. Na celek, který v loňské sezoně skončil na třetím místě, je to ale málo.

 

V porovnání s angažmá v Řecku a České republice získal Stramaccioni nejméně bodů! A to dvanáct. S Panathinaikosem získal o bod více, se Spartou dokonce o dva! Ale na druhou stranu jeho současní svěřenci nastříleli už dvanáct gólů. U ostatních dvou působišť se nedostal ani přes deset.

Navíc, jak se zdá, Esteghlal chytil formu. Po špatném začátku vyhrál třikrát v řadě. Další výhru může přidat už v pátek, kdy hraje na hřišti klubu Tractor-Sazi, kterému patří druhá příčka.
 

vat TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Pobouření

   10:00

   Evropská liga - Nejhezčí góly podzimu

   10:25

   Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   12:30

   Winter Games NZ - Obsidian Big Air

   13:00

   Florbal: Oilers - Tiikerit

 • Nova Sport 2

  • NHL: Pittsburgh Penguins - New York Rangers

   09:00 10:45
   10:45

   NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   12:25

   Magazín NBA Action (5)

   12:50

   NBA - akce měsíce

   12:55

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

   14:35

   Evropská liga - podzim 2020

Celý program