Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Snowboardcross První závod

I přes problémy s ramenem bedna. Samková bere na úvod stříbro

Eva Samková
Zdroj: Profimedia

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila druhá v úvodním závodu sezony Světového poháru. Olympijská vítězka ze Soči z roku 2014 ve finále v Cervinii prohrála jen s Lindsey Jacobellisovou z USA.

 


Bronzová medailistka z letošních her v Pchjongčchangu Samková uspěla i poté, co si při startu v semifinále hnula s ramenem. "Na to jsem zvyklá. I když to nebylo příjemné. Protože ráno jsem se cítila ve startech dobře, tak jsem si myslela, že nevypadne. Ale v semifinále vyskočilo," řekla Samková České televizi.

 

"Evka je psychicky obrovsky silná, rozhodla se to dojet. Já bych nezávodil," komentoval její kouč Marek Jelínek situaci s ramenem.
 

Ve čtvrtfinále se Samková dostala v technické pasáži po startu do čela a první místo jistě udržela. V této fázi překvapivě skončila po kontaktu se soupeřkou vítězka Světového poháru z minulé sezony Italka Michaela Moioliová.
 

První jízda byla konečnou i pro Vendulu Hopjákovou, která se místy blížila postupové trojce, ale propadla se na páté místo a do dalších bojů neprošla. Celkově skončila Hopjáková devatenáctá.
 

V semifinále měla Samková kvůli ramenu špatný start, jela poslední, ale měla štěstí. Chybovala Italka Sofia Belingheriová a spadla Francouzka Manon Petitová Lenoirová, která zpomalila i soupeřky, a Samková se posunula na druhé místo. "Trať je tady taková rovná, možná je lepší jet zezadu," podotkla Samková.
 

Do finále odstartovala čtvrtá a postupně se propracovala dopředu. V půlce trati na moment převzala vedení, ale Jacobellisová vzápětí získala náskok. Samková dokázala stříbro udržet před Britkou Charlotte Bankesovou.
 

"Ve finále se mi to povedlo, nespěchala jsem a soustředila se na rameno," dodala pětadvacetiletá česká reprezentantka. Ve Světovém poháru se dostala na stupně vítězů podvacáté v kariéře. Druhé místo vybojovala posedmé.
 

Muži vyřazovací jízdy nejeli, Jan Kubičík, Matouš Koudelka i Radek Vintr vypadli ve čtvrteční kvalifikaci.
 

V sobotu se v Itálii pojede druhý závod, pak bude Světový pohár ve snowboardcrossu pokračovat 8. až 10. ledna v německém Feldbergu. "Myslím, že rameno do zítřka dáme do kupy, pak je týden volno, Vánoce a Silvestr," řekl Jelínek.

 

ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 15:00

   UFC Fight Night: de Randamie vs. Ladd

   15:00

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Barcelona

   15:15

   Truck Racing Magazine (5)

   15:35

   Off-road Maraton (4)

   16:00

   Rychlá kola (7)

   16:30

   Behind the Scenes - NHL Draft 2019

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:45

   FIVB Beach Volleyball – Gstaad

   14:45

   Element (392)

   15:00

   Wimbledon 2019 - finále mixu

   16:50

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   17:20

   DFB Pokal 2019

   17:50

   KITE LIFE (1)

Celý Program