Chyba v počtech

I mistr tesař se někdy utne. Van Gerwen předvedl šílenou minelu

Nizozemský šipkař předvedl triviální chybu
Zdroj: Profimedia
Téma:

Nizozemský šipkař Michael van Gerwen ukázal, že poslední týdny není ve své kůži. Po kruté porážce ve finále mistrovství světa s Peterem Wrightem předvedl triviální chybu i při turnaji Celebrity World Cup v Německém Bonnu.

Mighty Mike, jak se také fenomenálnímu šipkaři říká, měl před sebou poměrně jednoduchý úkol, když měl zavřít 69. Třicetiletý šipkař správně poslal první šipku na triple 19, ale chybělo mu hodit ještě double 6. V tu chvíli však předvedl van Gerwen na jeho poměry velkou chybu, když se přepočítal a šipku poslal do double 11, čímž získal hodnotu 79. Aby tomu nebylo vše, Holanďan se začal ještě hlasitě radovat a ukazovat svoje typické vítězné gesto. V tu chvíli ho však zastavili rozhodčí, kteří mu řekli, že rozehraný leg zavřít nedokázal a naopak požadované číslo 69 přestřelil.

Reakce van Gerwena na trapný moment byla však spíše komická. Důvodem byl také fakt, že se nejednalo o klasický turnaj, nýbrž exhibici, jejíž byl součástí.

Samotný zápas se odehrával ve dvojicích, kde druhého hráče vždycky tvořil někdo z celebrit. Michael van Gerwen nastoupil spolu s bývalým házenkářem Pascalem Hensem a i přes velkou chybu Nizozemce se oba radovali z celkového vítězství.

Druhou dvojici pak tvořil například německý šipkař Max Hopp a bývalý basketbalista a sportovní expert Frank Buschmann. Na turnaji se předvedla i nová hvězda světových šipek Angličanka Fallon Sherrocková, která zase nastoupila do dvojice s bývalým italským fotbalistou a mistrem světa Luca Tonim.

Nechyběla ani legenda Phil Taylor, jemuž dělal parťáka německý moderátor Daniel Boschmann. Do turnaje se zapojil i úřadující šipkařský mistr světa Peter Wright, který spojil síly s německým fotbalistou Maxem Krusem.
 

mao TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Montpellier HSC - AS Monaco

   19:05 20:45
   20:45

   Překvapení evropského fotbalu (2)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   Basketbal: ERA Nymburk - Tofas Bursa

   22:35

   NBA - akce měsíce

   22:45

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • NHL: Ottawa Senators - Winnipeg Jets

   19:15 21:00
   21:00

   Fotbal: Olympique Marseille - Nîmes Olympique

   22:45

   Basketbal: Bakken Bears - Iberostar Tenerife

   00:20

   Ligue 1 Highlights (20)

   01:20

   Překvapení evropského fotbalu (1)

   01:35

   NBA: Milwaukee Bucks - Los Angeles Lakers

Celý program