Biatlon Nic moc

Blamáž českých biatlonistů na MS! Své si o tom myslí i Koukalová

Jak Zdeněk Vítek, tak Gabriela Koukalová se shodli, že MS v Östersundu se českým biatlonistům nepovedlo.
Zdroj: Profimedia
Jak Zdeněk Vítek, tak Gabriela Koukalová se shodli, že MS v Östersundu se českým biatlonistům nepovedlo
Téma:

Že by se český biatlon potácel ve výsledkové krizi? Výsledky z uplynulého mistrovství světa ve švédském Östersundu tomu napovídají. Vždyť se jednalo o nejhorší šampionát za posledních 8 let! Český tým nepřivezl ani jednu medaili. Pochopení pro své již bývalé kolegy našla i Gabriela Koukalová, která v minulosti z vrcholných akcí pravidelně vozila cenné kovy.

Jen si to představte. Z minulého MS si česká výprava odvezla čtyři cenné kovy. A hned o tři z nich se postarala právě Koukalová, která vyhrála sprint, stříbro vybojovala ve vytrvalostním závodě a bronz ve stíhačce.
 

A tak není divu, že česká veřejnost očekávala, že nějaká medaile „zacinká“ i tentokrát. Zvlášť když se jedná o průlomovou sezonu Markéty Davidové. Jenže realita byla úplně jiná. Nejlepším individuálním umístěním se blýskla právě dvaadvacetiletá Davidová, jež ve sprintu doběhla sedmá. Jinak čeští závodníci dobíhali spíše ve druhé či třetí desítce. Výsledkově se jednalo o nejhorší šampionát za posledních 8 let!

A jak na výsledkovou blamáž reagují činovníci? „Jsou tu vlaštovky, které ukazují, že biatlon není tak na dně, jak si někteří myslí. Každopádně bychom chtěli, aby mistrovství pro příští rok vypadalo trošku jinak než tohle,“ komentoval situaci pro Radiožurnál sportovní ředitel českého biatlonu Ondřej Rybář.
 

Na sociálních sítích se vyjádřila i Koukalová, která ve své kariéře na světových šampionátech vybojovala šest medailí – dvě zlaté, dvě stříbrné a dvě bronzové.
 

Sport je vrtkavá věc a biatlon tuplem. Hranice mezi úspěchem a neúspěchem je velmi tenká. Stejně, jako je velmi tenká hranice mezi uznáním a zatracením. Letošní mistrovství světa v biatlonu se našim biatlonistům nevydařilo tak, jak by si fanoušci, ale především závodníci sami představovali. Nikdo ale nevidí to brutální úsilí, které tomu všichni včetně realizačního týmu věnovali,“ napsala.

„Je krásné, když slaví fanoušci společně se sportovci úspěchy. Je ale důležité přijmout společně i neúspěchy. To je sport a my všichni jsme prostě lidi a ne stroje,“ dodala.
Ve vzduchu tak visí, jestli se nebudou dít personální změny.
 

Před sezonou se změnili trenéři mužů a žen. Krčmáře a spol. trénuje Zdeněk Vítek, Vítkovou a spol. zase Nor Egil Gjelland. „Myslím, že trenéři A týmu zůstanou. Nejsme fotbal, abychom to střídali jak na běžícím pásu. Určitě Egila nepošleme domů. Nebylo by to fér, když jsme se domluvili na čtyřech letech. Určitě neřekl poslední slovo,“ řekl předseda biatlonového svazu Jiří Hamza.

Českým fanouškům tak nezbývá nic jiného než doufat v umístění na stupních vítězů alespoň ve finále Světového poháru v Oslu, které začíná za tři dny.
 

vat TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Jorge Lorenzo - Válečník

   01:05 02:30
   02:30

   Michelin Virtual British Grand Prix

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL Classic games: Boston Bruins - Edmonton Oilers

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - HSG Wetzlar

 • Nova Sport 2

  • UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

   01:40 03:45
   09:00

   Premier League Darts 2019

   10:55

   Basketbal: Giannis Antetokounmpo - NEJ akce 2015 - 2020

   11:25

   NBA - Trefy po získání míče 2015 - 2020

   11:50

   Best of Ultra Trail Mont - Blanc

   12:20

   UFC Reloaded (30)

Celý program