Aktualizováno 8.5. 2016 08:29
sestřihy play of nhl

Hvězdy Capitals odmítly konec sezony, San Jose krok od postupu

Alexandr Ovečkin a brankář Braden Holtby

Měli nůž na krku. Sezona pro ně mohla překvapivě skončit už v prvním kole play off NHL. V tom se ale ukázal jako správný kapitán Alexandr Ovečkin! Ruský bohatýr skvělým výkonem udržel Washington v boji o postup s Pittsburghem ve hře. Capitals vyhráli 3:1 a v sérii prohrávají už „jen“ 2:3 na zápasy. Jediná výhra dělí od postupu i San Jose, které doma rozstřílelo Nashville 5:1.

Washington nebyl vůbec v jednoduché pozici. Tým, který jasně ovládl základní část, dokázal v úvodním kole play off porazit Pittsburgh ve čtyřech zápasech pouze jednou. Před pátým domácím utkáním tak měli Capitals jasno. Když znovu prohrají, sezona pro ně končí.

S tím se ovšem nechtěl smířit kapitán Ovečkin. Třicetiletý kanonýr se postaral o důležitý první gól. Kouzlo gólmana „Tučňáků“ Murrayho odčaroval už v 5. minutě nechytatelnou dělovkou v přesilové hře. A to nebylo z jeho strany všechno. V úvdou druhé třetiny Ovečkin připravil v další početní převaze Oshiemu gól, který znamenal vedení Capitals 2:1. Třetí gól přidal v polovině závěrečné třetiny Williams.

Kromě Ovečkina zazářil i gólman Holtby. Za svá záda pustil jen jednu z 31 střel Pittsburghu, za což byl vyhlášen první hvězdou večera. Kanadský gólman teď bude muset stejně dobře zachytat i v šestém utkání na ledě Pittsburghu. Stále totiž platí, že Capitals dělí od vyřazení jediná porážka.

Důležitý krok k postupu do druhého kola udělali hráči San Jose. V dalším duelu s Nashvillem v sestavě Sharsk nechyběl obránce Roman Polák s útočníkem Tomášem Hertlem, na kanonádě svého týmu se ale bodově nepodíleli.

Hlavními hvězdami se stali Pavelski s Thortonem, spoluhráči Hertla z prvního útoku. První z nich dva góly dal, druhý u dvou branek asistoval. San Jose se po výhře 5:1 ujali v sérii vedení 3:2 na zápasy a postup mohou slavit už v příštím duelu na ledě Nashvillu.