Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

když hraje dream team

Ostuda při zápase Dream Teamu: Vraťte vstupné, žádá hvězda Hollywoodu

Russel Crowe a basketbal
Zdroj: Profimedia
Russel Crowe a basketbal

Měla to být velká oslava. Ale je z toho ostuda nejvyššího kalibru. Basketbalisté USA zavítali v průběhu turné před mistrovstvím světa do Austrálie. Na zápas s domácí reprezentací přišlo 50 tisíc diváků. Jenže třeba i známý hollywoodský herec Russel Crowe vybízí, aby se vrátilo vstupné!

Když se domluvilo, že výběr hvězd z NBA dorazí do Austrálie, vymysleli organizátoři, že se zápas uskuteční na melbournském Marvel Stadionu, který slouží zejména zápasům kriketu a australského fotbalu. 


Na trávě vystavěli pódium, na něm basketbalové hřiště a do světel reflektorů mohly vstoupit basketbalové celebrity.


Jenže ouha. Přišla kritika a to z řad lidí, kteří jsou hodně slyšet. Russel Crowe byl jedním z těch, kteří si koupili vstupenku do míst přímo u hrací plochy, jenže někam do desáté řady. Za lístek dal v přepočtu přes 23 tisíc korun. A seč se snažil jak mohl, viděl hodně málo a navíc se mu zdálo, že Američané zápas nepojali příliš profesionálně.


„Pokud jste zaplatili slušné peníze za to, abyste viděli dobrý basketbal, tak nejste zvědaví na vtipy. Američané tam jen chodí, aby se ukázali. Ale jinak je to nuda,“ psal mrzutý Crowe.


Navíc ho rozčílilo to, že skoro nic nemohl vidět. „Dal jsem 1500 dolarů za lístek za tenhle výhled! Pokud jste nebyli mezi těmi 50 tisíci diváky a koukali na to doma u televize, udělali jste dobře,“ dodal.


Svůj postřeh přidala i Ruth Morrisová. Ta v rozhovoru pro australskou televizi sdělila, že dala 95 dolarů za místo ve třetím patře stadionu. „Byla to nejlevnější sedadla, ale chtěli jsme u toho být. Jenže ti hráči vypadali jako mravenci,“ mrzelo fanynku basketbalu.


Američany čeká ještě jeden zápas, na stejném místě v sobotu. Už nyní se ale zvedá vlna odporu. „Jestli chcete udělat něco pro vaše děti, nechte si vrátit peníze za vstupenky a podívejte se na to v televizi a kupte děten basketbalové tričko,“ zní jedna z rad, kterou sdílí i sám Russel Crowe.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 19:00 19:15

   Element (400)

   19:15

   Rychlá kola (11)

   19:45

   Off-road Maraton (7)

   20:10

   Truck Racing Magazine (10)

   20:30

   Czech rally - Speciál

   20:50

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 18:05 20:05

   NBA: Chicago Bulls - Brooklyn Nets

   20:05

   Grand Slam of Darts 2019

   22:00

   Truck Racing Magazine (10)

   22:20

   Czech rally - Speciál

   22:45

   NHL: Vancouver Canucks - Colorado Avalanche

   00:30

   UFC Reloaded (2)

Celý Program