když hraje dream team

Ostuda při zápase Dream Teamu: Vraťte vstupné, žádá hvězda Hollywoodu

Russel Crowe a basketbal
Zdroj: Profimedia
Russel Crowe a basketbal
Téma:

Měla to být velká oslava. Ale je z toho ostuda nejvyššího kalibru. Basketbalisté USA zavítali v průběhu turné před mistrovstvím světa do Austrálie. Na zápas s domácí reprezentací přišlo 50 tisíc diváků. Jenže třeba i známý hollywoodský herec Russel Crowe vybízí, aby se vrátilo vstupné!

Když se domluvilo, že výběr hvězd z NBA dorazí do Austrálie, vymysleli organizátoři, že se zápas uskuteční na melbournském Marvel Stadionu, který slouží zejména zápasům kriketu a australského fotbalu. 


Na trávě vystavěli pódium, na něm basketbalové hřiště a do světel reflektorů mohly vstoupit basketbalové celebrity.


Jenže ouha. Přišla kritika a to z řad lidí, kteří jsou hodně slyšet. Russel Crowe byl jedním z těch, kteří si koupili vstupenku do míst přímo u hrací plochy, jenže někam do desáté řady. Za lístek dal v přepočtu přes 23 tisíc korun. A seč se snažil jak mohl, viděl hodně málo a navíc se mu zdálo, že Američané zápas nepojali příliš profesionálně.


„Pokud jste zaplatili slušné peníze za to, abyste viděli dobrý basketbal, tak nejste zvědaví na vtipy. Američané tam jen chodí, aby se ukázali. Ale jinak je to nuda,“ psal mrzutý Crowe.


Navíc ho rozčílilo to, že skoro nic nemohl vidět. „Dal jsem 1500 dolarů za lístek za tenhle výhled! Pokud jste nebyli mezi těmi 50 tisíci diváky a koukali na to doma u televize, udělali jste dobře,“ dodal.


Svůj postřeh přidala i Ruth Morrisová. Ta v rozhovoru pro australskou televizi sdělila, že dala 95 dolarů za místo ve třetím patře stadionu. „Byla to nejlevnější sedadla, ale chtěli jsme u toho být. Jenže ti hráči vypadali jako mravenci,“ mrzelo fanynku basketbalu.


Američany čeká ještě jeden zápas, na stejném místě v sobotu. Už nyní se ale zvedá vlna odporu. „Jestli chcete udělat něco pro vaše děti, nechte si vrátit peníze za vstupenky a podívejte se na to v televizi a kupte děten basketbalové tričko,“ zní jedna z rad, kterou sdílí i sám Russel Crowe.

ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Trofej solidarity a naděje ČTS by Moneta - Liberec

   13:05 14:50
   14:50

   RunTour - České Budějovice

   15:00

   Fotbal: Orlando City SC - Los Angeles FC

   16:45

   Element (419)

   16:55

   Kayaking Kerala - Part 1

   17:20

   Kayaking Kerala - Part 2

 • Nova Sport 2

  • UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

   13:00 15:00
   15:00

   NHL: Vegas Golden Knights - Dallas Stars

   16:45

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   17:00

   Fotbal: San Jose Earthquakes - Minnesota United FC

   18:45

   Basketbal: Kyrie Irving - Kreativní zakončení 2015 - 2020

   19:00

   Basketbal: Giannis Antetokounmpo – NEJ akce 2015 - 2020

Celý program