Publikováno 15. 6. 2018
Fotbal Mistrovství světa

Ronaldo dal na úvod MS hattrick: Portugalci remizovali se Španěly!

Cristiano Ronaldo

Jeden z nejatraktivnějších zápasů základních skupin mistrovství světa skončil remízou 3:3. Portugalsko však se Španělskem odehrálo vynikající zápas, který nabídl mnoho parádních fotbalových momentů. Diváci v Soči viděli vedle šesti gólů penaltu i hattrick Cristiana Ronalda.

Zápas, ve kterém byli mírnými favority Španělé, začal hodně divoce. Už ve čtvrté minutě kopal Cristiano Ronaldo penaltu. Fauloval ho ve vápně Nach Fernández. Ronaldo se nemýlil a Portugalci vedli 1:0.

Na odpověď se čekalo do 24. minuty. Diego Costa si rozebral obránce a přesnou střelou ke vzdálenější tyči vyrovnal. Do půle padl ještě jeden gól a znovu ho dal Ronaldo. Ten nepovedenou střelou překvapil Davida de Geu a po jeho zaváhání Portugalsko znovu vedlo.

Deset minut uběhlo z druhého poločasu a bylo zase všechno jinak. Zápas na začátek totiž opět poslal Diego Costa, který po hlavičce Busquetse zakončoval do odkryté brány. O tři minuty později nechal zapomenout na svůj faul a potrestanou penaltu Nacho Fernández, který skvělou střelou z hranice velkého vápna propálil vše, co mu stálo v cestě. Španělé tak vedli 3:2.

Jenže v 88. minutě byl Ronaldo opět faulován a následnou standardní situaci vzal na sebe. Míč poslal přes zeď a do brány. Portugalská hvězda je tak prvním autorem hattricku na letošním mistrovství světa. Ronaldo tak navíc zajistili Portugalsku bod za remízu 3:3.